Verslas

Pirkti pamėgtų šakočių teks eiti kitur
  • Įkelta: 2020-11-18

Pastatas, iškilęs Gedimino gatvėje vietoj senosios „Maximos“, tampa nauju traukos centru: neseniai jame atidaryta automobilių detalių parduotuvė „Autoaibė“, o ją lipte aplipo kitos parduotuvės, kuriose prekiaujama užuolaidomis, grindų danga, dėvėtais ir naujais drabužiais gėlėmis, mėsos produktais. Į jų „kompaniją“ šiomis dienomis įsiliejo dar viena tauragiškių pamėgta vietelė – šakočių ir kitokių saldumynų parduotuvė, anksčiau veikusi Respublikos gatvėje.
Šakočius kepančios šilutiškių įmonės parduotuvė Respublikos gatvėje atidaryta prieš porą metų. Paklausta, kodėl ji išsikraustė į naujas patalpas, pardavėja Gražina juokauja:
– Mūsų pirkėjai šmaikštauja – sako, aprūpinot šakočiais vieną Tauragės pakraštį, dabar – kitą. O iš tiesų tai natūralu, kad plečiamės. Kaip ir visiems, įsitvirtinti iš pradžių būna sunku, todėl apsiribojom kuklesnėmis patalpomis, atveždavom ir kuklesnį asortimentą. O dabar jau turim nuolatinių pirkėjų ratą, esam žinomi, taigi prireikė erdvesnių patalpų, galime atsivežti daugiau ir įvairesnių prekių. Gražina pasakoja, kad anksčiau tekdavo prekes susikrauti sandėlyje ir vis nešti iš jo, žmonės vis klausdavo, ar dar liko to ar ano. O dabar parduotuvėje daug vietos, visas prekių asortimentas išrikiuotas lentynose, galima laisvai rinktis.
Šakočius kepanti Ligitos Kužmarskienės įmonė Šilutėje gyvauja jau 25-tus metus. Pasak jos, dar neseniai šios įmonės kepamų šakočių pirkti žmonės net į Šilutę važiuodavo. O atidarius parduotuvę Tauragėje sako nuolat sulaukdavusi pirkėjų atsiliepimų, kaip gerai, kad pamėgtų saldumynų bus galima nusipirkti ir Tauragėje. 
Įmonės kepami šakočiai – įvairių rūšių, kiekvienas gali išsirinkti pagal skonį ir piniginę. Pardavėja sako, kad šie šakočiai ypač giriami už minkštumą. Kepami ir su sviestu, ir su margarinu, riebesni ir liesesni, puošniai dekoruoti ir apipilti šokoladu, dideli ir maži. Galima nusipirkti netgi šakočių trupinių – juos pirkėjai, beje, ypač pamėgo, nes jie nebrangūs, kilogramas kainuoja vos pustrečio euro ir puikiausiai tinka „tinginiui“ gaminti, ir prie kavos ar arbatos paskanauti.
Parduotuvės lentynose – ne vien šakočiai. Čia išrikiuota ir daugybė kitokių skanėstų, atvežamų iš įvairiausių šalies kampelių. Gražina sako, kad per daugelį metų pavyko atsirinkti geriausius, išbandytus ir patikimus tiekėjus: antai šimtalapiai atkeliauja iš Alytaus, grybukai – iš Klaipėdos ir Panevėžio, voveraitės – iš Šilalės, skruzdėlynai – iš Pagėgių ir t.t.
Autorės nuotrauka

 

Daugiau straipsnių