Verslas

Kaip šalia naujai statomo namo parengti idealią lauko erdvę?
  • Įkelta: 2020-11-20

Kai žmonės renkasi statyti namus, jie dažniausiai visą dėmesį sutelkia į pačio namo išvaizdą ir dizainą. Po statybų visą energiją sugeria interjero dekoravimas, o štai lauko ir landšafto sprendimams dažnai nelieka nei laiko, nei jėgų, nei biudžeto. Tai nėra gerai, nes nuosavo namo savininkų pasaulyje lauko erdvė ko gero bus tiek pat svarbi, kiek pats namo vidus. Juk į priemiestį ar užmiestį keliamasi dėl to, kad būtų daug erdvės ir vietos, todėl jai reikia skirti pakankamai dėmesio. Šis straipsnis yra skirtas tiems žmonėms, kurie tik ruošiasi statyti namą arba tai daryti pradėjo visai neseniai ir nori, kad lauko erdvė niekuo nenusileistų namo vidui ar tam, kaip jis atrodo. Štai praktiški patarimai, kaip šalia naujai statomo namo įrengti idealią lauko erdvę.

Pasidarykite planą ir suskirstykite erdvę į zonas

Kaip ir statant namą, kaip ir renkantis kambarių išdėstymą, taip ir lauko erdvė reikalauja šiokio tokio planavimo. Mes rekomenduojame skirstyti lauko erdvę į zonas. Lauke turėtų būti:

  • Estetinė zona – visa, kas skirta dėl grožio, dekoracijų. Į šią zoną patenka gėlynai, sodeliai, fontanai, kitos kiemo dekoracijos.
  • Rekreacinė zona – šioje zonoje (arba keliose mažose zonose) bus poilsio vietos, tokios kaip pavėsinės, aktyvaus laisvalaikio vietos, pavyzdžiui krepšinio aikštelė. Į rekreacinę zoną patenka pirtis, baseinas, pavėsinės ir kiti, susiję dalykai.
  • Praktinė ir buitinė zona – čia prisiglaus pašiūrės, garažai, sandėliukai ir kitos svarbios patalpos arba mazgai, kurie yra būtini teritorijos priežiūrai. Geriausia, kad šios zonos būtų ne pačiame centre.
  • Nepriskirta zona – tai bus paprasčiausia pieva ar takeliai be jokios aiškios paskirties.

Priklausomai nuo to, ko norite iš savo kiemo, priskirkite ir dominuojančią zoną. Jeigu norite, kad kieme būtų daug daug pramogų – didžiausią dalį skirkite rekreacinei zonai. Tačiau turėkite omenyje, kad reikės nemažų išlaidų įrengimui. Didelė estetinė zona pavers lauką meno kūriniu po atviru dangumi, tačiau pareikalaus daug laiko nuolatinei priežiūrai. Per daug nepriskirtos zonos ir kiemas gali atrodyti kiek nykokai.

Nepamirškite, kad viską nuo sėklų gėlėms, krepšinio stovų ar dekoratyvinių nykštukų iki didžiulių sodo pavėsinių galima įsigyti internetu. Netikite? Spauskite ant šios nuorodos https://www.varle.lt/lauko-pavesines/ ir patys pamatysite kiek daug įvairių pavėsinių yra Varle.lt internetinės parduotuvės prekių kataloge.

Apželdinimas bei vejos ir ten augančių augalų priežiūra

Gražiam kiemui būtina daili ir prižiūrėta veja. Kažkodėl yra taip, kad žaluma ir lygiai nupjauta veja gali net patį nuobodžiausią lauko plotą paversti gražiu. Dėl šios priežasties tikrai verta investuoti į profesionalų teritorijos apželdinimą bei automatinę laistymo sistemą.

Su pastaruoju sprendimu apsisaugosite nuo dažno galvos skausmo ir pigiau bei efektyviau prižiūrėsite, o tuo pačiu ir išlaikysite gražią lauko teritoriją.

Nupjaukite šakas, kurios kelia riziką ir medžius, kurie neatitinka plano

Nors kai kur medelynai ir gali būti gražūs, kieme vis tiek norisi atviros ir laisvos erdvės. Neretai namas pradedamas statyti sklype, kur turime senus arba labai plačiai išsikerojusius medžius. Iš vienos pusės toks medis prideda namo kiemui šiokio tokio jaukumo ir žemiškumo, tačiau gausybė prikritusių lapų, rizika dėl lūžtančių šakų ar pats seno, nebegyvo medžio buvimas gali ir visiškai nebežavėti. Tokiu atveju nebūtina kažko samdyti. Galima paprasčiausiai užsukti į jau minėtą Varle internetinę parduotuvę ir įsigyti galingą benzininį pjūklą, kuris padės nupjauti pavojingas šakas ar svarbioje vietoje išaugusį medį.

Suderinkite apšvietimą

Didelė gražaus kiemo dalis – tinkamas apšvietimas. Čia nepakaks tik pasižiūrėti ir iš akies nustatyti, kur vertėtų pasistatyti šviestuvus. Renkantis apšvietimą verta pasitarti su eksterjero dizaino specialistais bei galbūt gauti vieną-kitą 3D apšvietimo modelį iš specialistų, kurie parodys, kaip kiemas bus apšviestas vienu ar kitu atveju. Visada norisi, kad tamsiu paros metu matytųsi praėjimai, o taip pat, kad būtų apšviesti patys gražiausi lauko elementai – augalai, vanduo, dekoracijos.

Takeliai, praėjimai

Jeigu kieme norite gražios darnos tarp augalų ir pačio namo, turite nusitiesti takelius praėjimui. Nors tam tikrose vietose vis tiek neišvengsime ištryptos žolės, daug geriau, kada ištrypta tik tam tikra zona, o ne visas žalias plotas. Mes rekomenduojame takelius grįsti akmenimis, plytelėmis arba į pagalbą pasitelkti žvyro sluoksnį. Sudarykite optimalius maršrutus pagal kiemo schemą ir turėtumėte gerokai pakelti bendrą estetinį lygį.

Dekoracijos

Kalbant apie dekoracijas, jų kieme turėtų būti ne per daug. Geriausia, kad kiekvienoje estetinėje zonoje būtų po vieną ar dvi dekoracijas, bet ne per daug. Galų gale, kiekviena dekoracija turėtų turėti prasmę ir svarbą jūsų kiemui, todėl nepersistenkite ir kas 10 metrų nestatykite fontanų ar nesodinkite gėlynų.

Erdvės ir lokacijos panaudojimas jūsų naudai

Galiausiai – visada panaudokite tai, ką jau turite. Jeigu sklypas yra prie vandens, nutieskite takelį iki jo ir jį apšvieskite. Jeigu sklype ir kalva, ant jos galite pastatyti suoliuką arba gėlyną. Jūs visada turite daugiau dalykų, kuriuos galite panaudoti savo naudai nei kliūčių, kurios trukdo siekti norimo rezultato. Svarbu tik tai pastebėti ir vadovaudamiesi kitų praktika ir savo intuicija sukursite patį gražiausią eksterjerą.

Užs. Nr. 63

Daugiau straipsnių