Verslas

Kodėl verta rinktis polinius pamatus?
  • Įkelta: 2020-09-14

Šiuolaikinės pamatų įrengimo technologijos gerokai skiriasi nuo tų, kurios buvo naudojamos prieš kelis dešimtmečius. Jei geologinės sąlygos nebūdavo pakankamai palankios, tai gerokai apribodavo pamatų įrengimą, ir kartais tekdavo pasvarstyti apie pastato vietos keitimą. Šiandien neprireikia to daryti – net ir tuomet, jei gruntiniai vandenys yra pernelyg aukštai, ar gruntas nėra pakankamai stabilus: šiose situacijose galima rinktis gręžtinius pamatus, kurių pritaikymo galimybės yra ypatingai didelės. Nors tai dažnai tampa svarbiausia priežastimi, kodėl yra pasirenkami būtent poliniai pamatai, tačiau  tai anaiptol nėra vienintelis tokio pasirinkimo privalumas – jų galima įvardinti ir kur kas daugiau. Taigi, kodėl naudinga pasvarstyti apie šių polių įrengimą?

Užtikrinamas maksimalus stabilumas

Projektuojant pastatą visada siekiama, kad jis būtų pakankamai stabilus ir ilgaamžis, todėl  tinkamų pamatų pasirinkimas turėtų būti labai gerai apgalvotas. Jei ši pastato dalis yra pakankamai tvirta, galima būti užtikrintiems, kad tai turės teigiamą poveikį pastato ilgaamžiškumui ir patvarumui. Gręžtiniai poliai atlaiko net ir ypatingai didelę apkrovą, taigi, jie gali būti taikomi ir tada, jei projektuojamas pastatas yra labai masyvus. Polinius pamatus galima rinktis ir tada, kai numatomos gyvenamųjų pastatų statybos, ir tuomet, jei planuojami kitos paskirties projektai – gamyklos, sandėliai, ir t.t.

Greitesnis pamatų įrengimas

Poliniai pamatai yra įrengiami gerokai greičiau nei kitų tipų pamatai: naudojama labai paprasta, tačiau iš tiesų efektyvi technologija, garantuojanti pakankamai didelę darbų spartą. Dažnais atvejais gręžtiniai pamatai gali būti įrengiami vos per keletą dienų, o tai reiškia, kad nebus stabdomi kiti numatyti darbai, taigi, pastato statybos eisis gerokai sklandžiau. Žinoma, taip pat svarbu paminėti ir tikrai palankią polinių pamatų kainą: kadangi darbai trunka gerokai greičiau, o jų metu sunaudojama mažiau statybinių medžiagų, gręžtinių polių kaina tampa gerokai mažesnė. Jei nesate užtikrinti, kad būtent ši galimybė finansiškai gali būti pačia naudingiausia, pirmiausia pasitarkite su specialistais, kurie galės įvertinti darbų atlikimo trukmę bei numatomas išlaidas.

Dar mažiau triukšmo ir taršos

Atliekant įvairius statybų darbus neretai yra aktualu ir tai, ar jie bus atliekami pakankamai tyliai, o po atliktų darbų neteks daug laiko praleisti tvarkant statybvietę. Jei baiminatės, kad dėl triukšmo galite užsitraukti kaimynystėje gyvenančių žmonių nemalonę, arba baiminatės, kad aplinkos tvarkymas gali pareikalauti pernelyg didelių pastangų, poliniai pamatai tikrai bus tikrai palankia išeitimi. Dar vienas svarbus polinių pamatų privalumas yra tai, kad jie įrengiami ganėtinai tyliai, o po atliktų darbų jums tikrai neteks gaišti laiko bandant sutvarkyti statybvietę.

Domina platesnė informacija? Pasitarkite dėl šios galimybės su polinius pamatus siūlančiais specialistais – kartu tikrai galėsite atrasti patį tinkamiausią sprendimą. Šiandien pamatų įrengimo galimybių yra ganėtinai daug, todėl visada galima atrasti tinkamiausius pasirinkimus.

 Užs. Nr. 43

Daugiau straipsnių