Verslas

Paaiškėjo „Metų renovacijos projekto“ favoritai
  • Įkelta: 2020-04-17

Metų renovacijos projekto laimėtojai Marijampolėje, Vilniuje ir Pabradėje. Nuotrauka iš BETA archyvo.

Kovo mėnesį vykusių Metų renovacijos projekto 2020 rinkimų metu visuomenė turėjo galimybę susipažinti su 2018–2019 m. renovacijos projektais ir atiduoti savo balsą už labiausiai patikusį. Po atviro balsavimo internete Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė šių metų favoritus – tai atnaujinti daugiabučiai, esantys Marijampolėje, Vilniuje ir Pabradėje.

Renkant geriausius įgyvendintus projektus, BETA skatino gyventojus susipažinti su kiekvienu projektu ir patyrinėti, kokią naudą po renovacijos gavo daugiabučio gyventojai.

 „Per pastaruosius šešerius–septynerius metus Lietuvoje atnaujinta beveik 2500 daugiabučių. Rezultatai rodo, jog šių daugiabučių renovacija ne tik padėjo sumažinti jų energijos sąnaudas bei šildymo sąskaitas gyventojams, tačiau ir prisidėjo prie jaukesnės ir patogesnės gyvenamosios aplinkos kūrimo, bendro miesto vaizdo pokyčių, įtakų aplinkosaugai. Tad namo atnaujinimas –nėra tik sienų apšiltinimas ar langų pakeitimas, o iš esmės gyvenimo kokybę keičiantis reiškinys“, – teigia BETA direktorius Valius Serbenta.

Iš viso daugiausiai balsavusiųjų simpatijų sulaukė Marijampolėje atnaujintas daugiabutis namas, esantis Jaunimo g. 7, kuris demonstruoja puikų renovacijos pavyzdį – vos per tris mėnesius trukusius modernizacijos darbus daugiabutis buvo atnaujintas iš pagrindų. Be inžinerinių sistemų pertvarkymo, daugiabutis namas išsiskiria architektūriniu požiūriu, šiuolaikiška spalvų gama bei apgalvotais sprendimais.

„Gyventojai buvo draugiški ir labai pozityvūs dėl pokyčių: geranoriškai padėjo vykdant darbus, o bendras sutarimas lėmė, kad statybos darbai atlikti greitai, faktiškai per 3 mėnesius, dar apie pusę mėnesio užtruko dokumentų ruošimas. Viskas taip sparčiai vyko dėl sklandaus bendradarbiavimo tarp gyventojų, administratoriaus ir rangovo“, – dalinasi renovacijos eiga besirūpinęs specialistas Donatas Jankevičius.

Dabar gyventojai laukia dar vieno renovacijos etapo – namas įtrauktas į miesto kvartalinės renovacijos programą, todėl artimiausiu metu bus imtasi viešųjų erdvių atnaujinimo.

Atnaujinti daugiabučiai prisideda prie gražesnių kvartalų

Prestižiniame Vilniaus mikrorajone, Žvėryne esančio daugiabučio modernizacija taip pat sulaukė didelio balsavusiųjų palaikymo. A. Mickevičiaus g. 32 daugiabučio projektas demonstruoja aukštą renovacijos darbų kokybės ir laiko terminų santykį – per pusmetį buvo įdiegta per 10 renovacijos priemonių, kurios 67 proc. prisideda prie energinio pastato efektyvumo.

Šiandien daugiabučio gyventojai džiaugiasi ne tik akį traukiančiu gyvenamuoju namu, architektūriškai įsiliejančiu į gražėjantį Žvėryno mikrorajoną, bet ir didesniu komfortu.

Ne mažesnio palaikymo sulaukė Pabradėje, Vilniaus g. 108B esantis atnaujintas daugiabutis, kurio atnaujinimas buvo kompleksinės renovacijos dalis, palietusios ne tik pavienius namus, bet ir visą gyvenamąją aplinką: sutvarkytos automobilių stovėjimo zonos, vaikų žaidimų aikštelės, įrengtos poilsio erdvės, krepšinio aikštelė, taip pat atnaujintos konteinerinių aikštelės.

 „Neabejoju, kad vieną pagrindinių šio konkurso tikslų – parodyti visuomenei, jog renovacija iš esmės keičia gyvenimo kokybę – mums pavyko pasiekti ir šiais metais. Visi trys šio konkurso namai nugalėtojai gali tapti puikiais pavyzdžiais ir aiškiu atsakymu į vis dar iškylantį klausimą, kodėl reikia atnaujinti savo daugiabutį“, – teigia BETA direktorius.

Pasak V. Serbentos, pasibaigus šalyje visuotino karantino sąlygoms, bus įteikti apdovanojimai visiems trims „Metų renovacijos projekto 2020“ nugalėtojams.

Užs. Nr. 24

Daugiau straipsnių