Verslas

Šiandien įsigalioja darbo kodekso pakeitimai (papildyta Lino Kukuraičio komentaru)
  • Įkelta: 2020-03-19
Asociatyvi nuotrauka

Šiandien įsigalioja „Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo“ pakeitimai dėl nuotolinio darbo, slaugos išmokų, subsidijų dėl prastovos.

Daugeliui kyla klausimas, kaip valstybė subsidijuos įmonems už prastovas, tačiau kol kas dar poįstatyminių teisės aktų šiuo klausimu nėra. Šiandien įsigaliojusiame „Lietuvos Respublikos užimtumo įstatyme“ numatomos tokios Valstybės subsidijos dėl prastovos:

  • 60 proc. nuo darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei 607 eurai bruto.
  • 90 proc. nuo darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei 607 eurai bruto (tuose sektoriuose, kur nustatyti Vyriausybės apribojimai ekstremalios situacijos arba karantino metu).

Subsidija bus mokama iki pasibaigs ekstremali padėtis arba karantinas, o darbdavys  įsipareigoja išlaikyti asmeniui darbo vietą dar 3 mėnesius nuo subsidijos mokėjimo pabaigos.

„Visi verslai, kurie patiria sunkumus ir išleidžia darbuotojus prastovai, jie visi turi teisę į subsidiją. Klausimas yra, ar jie gaus 60 ar 90 proc. subsidiją. Į tą klausimą bus atsakyta kitą savaitę. Daugiausiai tai bus tos įmonės, kurių veikla yra draudžiama karantino metu“, – antradienį žiniasklaidai sakė Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Kaip skelbia naujai įsigaliojęs  „Lietuvos Respublikos užimtumo įstatyme“ darbdavys darbuotojui ar darbuotojų grupei gali skelbti prastovą kai Vyriausybė paskelbia ekstremaliąją situaciją ar karantiną ir dėl to darbdavys negali suteikti darbo. Tokiu atveju negalima reikalauti, kad darbuotojas atvyktų į darbą.
Prastovos laikotarpiu darbdavys darbuotojui moka ne mažesnį kaip Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos minimaliosios mėnesinės algos darbo užmokestį, kai jo darbo sutartyje sulygta visa darbo laiko norma.

Įstatymą galite rasti čia.
 

Daugiau straipsnių