Verslas

Karinę tarnybą iškeitė į golfo takelių idėją
  • Įkelta: 2020-03-19
Tomo Žemgulio kuriami golfo takeliai – naujovė Lietuvoje. Feisbuko paskyros nuotraukos
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Iš Tauragės kilęs Tomas Žemgulys Lietuvai pristato naują pramogą – golfo takelius. 7-erius metus karinėse pajėgose tarnavęs vyras po tėvystės atostogų nutarė imtis nuosavo verslo. Idėją tam davė prieš 15 metų draugų padovanotas miniatiūrinis golfo takelis su maža lazdele ir kamuoliuku. Jis įsitikinęs: golfas – tai žaidimas, galintis suburti verslo partnerius, šeimas bei organizacijas kitokiam laisvalaikiui ir turiningam bendravimui.

Su žmona dvi dukras auginantis vyras nuosavo verslo nutarė imtis po vaiko priežiūros atostogų. Prieš tai jis 7-erius metus tarnavo kariuomenėje, į kurią nusprendė nebegrįžti. Jo nuomone, tėvo pareigos sunkiai suderinamos su tarnyba. Vyras pajuto nebegalintis pakankamai laiko skirti šeimai, tad ėmė ieškoti kitų galimybių – nusprendė kurti golfo takelius.

Tomas pasakoja, jog jo idėja – startuolis. Ji iš karto sukėlė didelį susidomėjimą, mat ši elegantiška pramoga – naujovė Lietuvoje, be to, į golfo takelius žvalgosi ir užsieniečiai. Pasak jo, stereotipas, jog golfą gali žaisti tik turtingieji, trukdo žmonėms mėgautis šiuo puikiu žaidimu. Golfo žaidimo esmė – per kuo mažiau mušimų įmušti kamuoliuką į takelyje esančią duobutę. Šį žaidimą, esą, gali žaisti kiekvienas, nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties. Tai jėgos nereikalaujantis žaidimas, kuriame svarbu susikaupimas ir tikslumas.

– Golfo takeliai – tai nauja galimybė susipažinti su golfo žaidimu tiesiog savo namuose ar darbo vietoje. Manoma, kad golfas – tai tik turtingųjų žaidimas. Norėdami pakeisti nusistovėjusius stereotipus, siekiame įrodyti, kad golfas yra puiki bendravimo forma, kuri padeda atsipalaiduoti ir turiningai praleisti laisvalaikį, kuria gali mėgautis kiekvienas, – teigia T. Žemgulys.

Tomo sukurti golfo takeliai gali būti įrengiami tiek didelėse verslo konferencijų salėse, tiek ir mažose privačių namų erdvėse. Jų panaudojimas priklauso nuo fantazijos – golfo žaidimu galima mėgautis namuose, biure, verslo susitikimuose ar net šeimos išvykose.

– Tiek dirbdamas versle, tiek atlikdamas karinę tarnybą vis susimąstydavau, jog kasdienybėje taip trūksta kažkokio užsiėmimo ar pramogos, kuri praskaidrintų mintis, padėtų susikoncentruoti, gerintų tiek kolegų, tiek darbuotojų ir jų viršininkų tarpusavio santykius, – teigia Tomas.

Vyras pasakoja, jog sumanymas pradėti gaminti golfo takelius buvo ne spontaniškas – prieš 15 metų į jo rankas pateko maža dovanėlė, miniatiūrinis golfo takelis, mintyse įžiebusi viziją, brandintą ilgus metus. Kol galiausiai šiemet jis ėmėsi ją realizuoti. Tomas teigia, jog kol kas takelių gamyba rūpinasi vienas, samdo tik marketingo specialistą.

Pasak T. Žemgulio, golfo takelio kaina svyruoja nuo 1000 iki 2000 eurų, priklausomai nuo dydžio ir formos. Jo gaminami golfo takeliai, esą, yra ypatingi tuo, kad juos lengva transportuoti bei įrengti bet kurioje pasirinktoje erdvėje pagal kiekvieno pageidaujamą takelio išdėstymo formą.

Kaip skelbiama interneto svetainėje, Tomo įkurta įmonė parduoda 3 dydžių golfo takelius. „Mini“ takelis yra apie 45 cm pločio, jį sudaro 6 dalys. Šio tipo takelius rekomenduojama įrengti privačių namų patalpose ar mažesniuose įmonių biuruose. „Media“ – vidutinio dydžio – 55 cm pločio golfo takelis, kurį sudaro 5 dalys, tinka vidutinio dydžio įmonių poilsio zonoms, sanatorijų, viešbučių ar įvairių kitų laukimo salių patalpoms. Šio tipo golfo takeliai gali būti įrengiami net ir įvairiose mokslo įstaigose. O didžiausi, „Grande“ takeliai, kuriuos sudaro septynios dalys, o plotis siekia apie 65 cm, yra skirti didelėms erdvėms. Gamintojų teigimu, jie gali būti naudojami ir lauke, pavyzdžiui, įvairių poilsio namų, kaimo turizmo sodybų bei privačių namų lauko erdvėse. Be to, golfo takelį galima ne tik nusipirkti, bet ir išsinuomoti renginiui – ar tai būtų gimtadienis, jubiliejus, mergvakaris ar bernvakaris, vestuvės ar įmonės šventė.

Tomas deda daug pastangų populiarindamas golfo takelių sportą – kovo 10 dieną jis Klaipėdoje surengė turnyrą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės trisdešimtmečiui. Turnyre buvo siekiama rekordo – „30-30-30“ – kad vidaus patalpų golfo turnyre dalyvautų 30 įmonių, įstaigų ar kitų organizacijų atstovų ir tokiu būdu netradiciškai pagerbtų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį.

– Esu laimingas galėdamas viešai kalbėti apie savo įgyvendintą idėją ir noriu visus paskatinti, kurie dar tik gvildena mintyse kokią nors verslo idėją, kad svarbiausia – pradėti daryti, ir daryti tai su dideliu atsidavimu ir visomis savo išgalėmis. Tik taip galėsite pajudėti iš sąstingio taško, iš kurio dažnai nepavyksta ištrūkti, – kalba T. Žemgulys.

Daugiau straipsnių