Verslas

Šunų grožio paslaugos mieste primena žmonių: estetika tai, ar išlepimas?
  • Įkelta: 2020-02-07

Internete publikavus šią nuotrauką sulaukta labai įvairių vertinimų

Dariaus ir Girėno gatvėje jau 1,5 metų veikia šunų grožio salonas „Čiau“. Šunys čia išmaudomi, apkerpami, nukerpami jų nagai, jei yra poreikis, nugaros kailis gali būti išskutinėtas itin madingai –„eglute“. Į grožio saloną augintinius atveda ne tik savo šunis trokštantys papuošti savininkai, pasitaiko gyvūnų augintojų, kurie į „Čiau“ atvyksta su ką tik nuo būdos atrištu šuneliu. Tauragėje šias paslaugas viešai siūlo tik keletas asmenų, nors pasak šunų kirpėjų – paklausa gana didelė.

Nuomonės – įvairios

Dar prieš rengdama straipsnį aš, šių eilučių autorė, savo feisbuko paskyroje publikavau šunų grožio salono nuotrauką. Komentarų sulaukta įvairių. Vieni piktinosi, esą tai – tuštybė, kiti teigė, jog tai elementari šunų priežiūra.

„Pagal salonų kiekį Tauragėje, toks sekantis žingsnis – logiškas“, – šmaikštavo viena komentatorė. „Kas per šuva turi būti, kad šeimininkai už ano kirpimą mokėtų daugiau nei ponios moka kirpyklose už savo garbanų tvarkymą. Absurdas“– rašė kita, ar moteris žinojo kainas, nežinia.

Komentatorė sulaukė atsako: vienas teigė, jog tai meilės šunims išraiška, kita tvirtino, jog kirpimas, o tam tikroms veislėms kailio pešimas, yra šunims būtinas, trečia priminė, jog neigiamų reakcijų visuomenėje būta ir parduotuvėse atsiradus naujovei – šunų maistui. Viena moterų iškėlė klausimą: „o jums eiti į kirpyklą yra tuštybė ir neturėjimas, ką veikti?“.

Skirtingi kirpimai

Šunų kirpėja teigia sulaukianti tik teigiamų lankytojų vertinimų, niekas šunų grožio salono būtinumo mieste klausimo nėra kėlę.

– Yra, kas sako: „na, matote, kaip laikai pasikeitė. Dabar jau ir šunims grožio salono reikia, – kalbėjo grožio salono „Čiau“ savininkė Sada Monstienė.

Moteris yra kvalifikuota žmonių kirpėja, šunų kirpimu susidomėjo prieš daugiau nei pus antrų metų padariusi išvadą, jog Tauragėje tam yra poreikis. Išgirdo pažįstamus kalbant, jog norint apkirpti šunį kartais eilės tenka laukti 3-4 savaites.

Baigusi specialius kursus ir įgijusi diplomą S. Monstienė ėmėsi kirpimo.

– Vienos veislės šunims taikomas vienoks kirpimas, kitoms – kitoks. Kai kurios veislės turi keletą kirpimų. Kai kurie Jorkšyro terjerų savininkai pageidauja, jog jų šuniukai būtų apkirpti trumpai, kiti pageidauja, palikti ilgą kailiuką, kai kurie kasytes augina, prašo, kad būtų paliktas tokio ilgio plaukas, jog pavyktų supinti kaselę, kai kurie trokšta, kad jų šuo būtų su barzda. Yra tokių, kurių šuniukų nugaras pageidauja dekoruoti išskutinėta vadinamąja eglute, – šunų kirpimo ypatumais dalijosi moteris.

Jorkšyro terjero kirpimas – apie 18 eurų, kaina priklauso nuo papildomų kailio pagražinimų. Tiesa, šie grožiai daugiau reikšmės turi šunų savininkams, nei jų augintiniams. Pačių klientų, šunų, pagrindinis troškimas, kaip sako kirpėja, kuo greičiau ištrūkti iš grožio salono. 1,5 – 2 val. stovėjimas ant stalo prieš nepažįstamą asmenį su burzgiančia kirpimo mašinėle jiems – malonumas menkas.

Grožio salono „Čiau“ savininkė Sada Monstienė ir Tina

Yra, kurie mėgaujasi

– Kai kuriems itin nepatinka ir maudytis, o kai kurie stovi ramūs. Šunys – labai individualūs, jų temperamentai skirtingi. Taip pat skirtingai reaguoja ir į nagų kirpimą – vieniems šunims ši procedūra gąsdinanti, kitiems nekelia jokių emocijų. Daugumai itin nepatinka viena – plaukų džiovinimas, ypač kailį pučiant didesnės galios plaukų džiovintuvu. Šuniukus erzina jo skleidžiamas garsas, jie slepiasi, – pasakojo šunų kirpėja.

Tačiau, anot jos, kai kurie pastovūs klientai laikui bėgant prie procedūrų pripranta ir vos įėję į grožio saloną jau supranta, kas jų laukia. Akimis per langą palydi tolstantį šeimininką ir paklusniai stovi laukdami, kol juos apkirps. Yra ir tokių, kurie iš to patiria ir malonumą.

– Nežinau kodėl, tačiau kai kuriems šunims patinka, kai kerpu jų snukučių plaukus. Aš darbuojuosi žirklėmis, o jie, apimti snaudulio, pradeda knapsėti. Svyra galvelė iš malonumo. Matyt žirklės jų negąsdina, o mano kruopštus, ramus darbas veikia raminančiai, – dėstė kirpėja.

S. Monstienė pripažįsta, jog šunų kirpimas – kantrybės ir kruopštumo reikalaujantis darbas. Kai kurie jos klientai ateina prastai nusiteikę ir mėgina įkasti kirpėjai į ranką. Kaip paaiškėjo vėliau, nemenka kova virė prieš pat žurnalistei įžengiant į grožio saloną. Iš pažiūros gležnutis Jorkšyro terjeras nuožmiai priešinosi paskutiniams jo ausų plaukų gražinimo štrichams.

– Apkirpau aš ją ir paleidau ant grindų. Žiūriu, kaip čia man pavyko, ar kirpimas geras ir pastebėjau, kad dar keletą plaukelių galėčiau padailinti. Bet kur tau! Tina (Jorkšyro terjero veislės kalytė, – aut. past.) nė pro kur neprisileidžia. Kanda. Vos pavyko susitarti, – juokiasi kirpėja.

Atvykusi žurnalistė jokių virusios kovos pėdsakų nepastebėjo. Kalytė ant kirpimo stalo stovėjo itin daili, su kasele, tik kiek suirzusi. Urzgė fotografuojant.

Kerpasi ir prie būdų rišami šunys

Kirpėjos pasakojimu, tik retu atveju šunims procedūrų metu tenka dėti antsnukį. Kai kerpami didesni augintiniai, kartais prašoma, jog gyvūno savininkas liktų kartu.

– Vienas didesnių kirptų šunų buvo Berno Zenenhundas. Gal būt žinote tokie juodi, masyvūs, tankiais plaukais apaugę šunys su baltu kailiu ant krūtinės. Jis buvo vienuolikos mėnesių šuniukas iš Šilalės. Tačiau plauko daug, jis ilgas, pūkuotas – darbo daug, o šuo – jaunas, stovėti nenori, sukasi, sėdasi. Tada kartu liko ir šeimininkė. Su dideliais šunimis stengiuosi nelikti viena. Yra ir tokių veislių, kurie pasižymi karštu temperamentu. Laimei, tokių šeimininkai supratingi ir patys pasisiūlo kirpimo metu būti kartu, – pasakojo kirpėja.

Pasak jos, šunis apkirpti atvykstama ne tik su tikslu pasigražinti, bet ir praktiniais sumetimais. Kai kurių šunelių savininkai atveda apkirpti ir prie būdų laiką leidžiančius savo augintinius.

– Dažniausiai pavasarį. Nori, kad patrumpinčiau per žiemą užaugintą kailį. Kai kurie šunys ilgo plauko, būna susivėlę, tokių jau nei man, nei patiems savininkams nepavyktų iššukuoti. Belieka apkirpti, – sako S. Monstienė.

Tačiau dažniausi lankytojai – estetikos puoselėtojai. Kai kurie savininkai su šuniukais į grožio saloną skuba reguliariai kas du–tris mėnesius. S. Monstienė sako, jog šventiniu laikotarpiu, kai iš užsienio grįžta kraštiečiai emigrantai, per dieną tenka nukirpti ir po 5–6 šunis. Tačiau moteris teigė žinanti kirpėją, kuri nukerpa ir po 7 augintinius per dieną.

Teigia, jog paklausu

Jei tikėti internete pateikiamais duomenimis, Tauragėje šunų kirpimo paslaugas siūlo tik 3–4 asmenys. Internete besireklamuojanti, Miško gatvėje įsikūrusi kirpėja, praneša, jog atliks šias paslaugas: šunų plaukų kirpimą, trimingavimą, sušukavimą, džiovinimą, maudymą naudojant profesionalią kosmetiką. Apie šunų kirpimo paslaugas Tauragėje skelbia ir Šilalėje registruota „Žemaitijos veterinarijos vaistinė“.

Kaip teigė mikrorajone įsikūrusios „Akvatau“ parduotuvės ir šunų kirpyklos savininkė Dalia Overlingienė, šunų kirpimas Tauragėje – paklausus.

– Kadangi darbuojuosi dar ir parduotuvėje, tenka užsakinėti prekes, aptarnauti klientus, per dieną šunų kirpimui skiriu laiko tik 2-3 šunų apkirpimui. Laimei, klientai sutinka laukti eilėje. Va, dabar, dėl asmeninių priežasčių nedirbu apie mėnesį. Yra tokių, kurie yra užsirašę, laukia, kada grįšiu ir apkirpsiu, – savo pastoviais klientais džiaugiasi moteris.

Pasak jos, pastovių klienų ratas susibūrė greit – į parduotuvę atvykę žmonės prabildavo apie savo augintinius, moteris pasiūlydavo juos apkirpti, šiomis paslaugomis patenkinti šunų savininkai teigiamai atsiliepdavo kitiems. A. Overlingienė Tauragėje šunų kirpimu užsiima apie 10 metų. Konkurentais nesidomi, tad ir pasakyti, ar jų daug, teigė negalinti.

Tuo tarpu šunų grožio salono „Čiau“ savininkė sakė, jog mieste šunų kirpimą atlieka ne viena savo namuose plušanti kirpėja.

Daugiau straipsnių