Verslas

Elektroninis atsiskaitymas jau prigijo, su nekantrumu laukiama švediško stalo
  • Įkelta: 2019-10-29
M.Mažvydo progimnazijos pradinukai greit pietaus dalinio švediško stalo principu

Visoje Lietuvoje maitinimo paslaugas teikianti VŠĮ „Bruneros“ maitina ir Tauragės ugdymo įstaigų mokinius. Rengdama konkursus ir remdama įvairius projektus įmonė prisideda prie sveiko maitinimosi įpročių formavimo. Mokyklose įdiegta elektroninio atsiskaitymo sistema ne tik patogi, bet ir moko moksleivius atsakingai leisti pinigus.

Maisto ruošimas – tausojantis sveikatą

Tauragės krašte maitinimo tinklas „Bruneros“ elektroninę atsiskaitymo sistemą įdiegė „Versmės“, Žygaičių, Skaudvilės gimnazijose. Martyno Mažvydo progimnazijoje sistema e-piniginė buvo įdiegta pernai. Šių eilučių autorei lankantis mokykloje keletas pradinių klasių moksleivių kaip tik laukė eilėje prie bufeto. Devynmetis berniukas rankoje laikė mėlyną guminę elektroninį laikrodį primenančią apyrankę.

– Juo priliečiu šitą dalyką (apyrankę skanuojantį įrenginį – aut. past.), ir viskas, – paaiškino mokinukas.

Berniukas kaip tik tuo metu užsisakė, jo žodžiais tariant, kepinuką. Vaikus aptarnaujanti virėja paaiškino, jog tiek vaiko mėgstamas patiekalas, tiek kiti mėsos patiekalai yra troškinami orkaitėje. Anot jos, taip vaikams sveikiau – toks vienas tausojančio maitinimo ruošimo principų.

Virėjai pritarė ir M. Mažvydo progimnaziją maitinančios įmonės padalinio vadovė Gitana Lapinskienė. Moteris teigė, jog vaikai prie mėsos gali pasirinkti bulvių arba kruopų garnyrą, patiekaluose gausu įvairių daržovių.

– Prie bufeto langelio padedame keletą patiekalų. Priėję vaikai parodo ar pasako, ko norėtų, – sako ji.

Gali elektroniniu būdus sužinoti, ką vaikas valgė

Anot VŠĮ „Bruneros“ Tauragės skyriaus vadybininkės Lauros Šimkuvienės, sistema e-piniginė M. Mažvydo progimnazijoje prigijo greit.

– Naudojatys e-piniginę džiaugiasi jos teikiamais privalumais. Šia elektroninio atsiskaitymo sistema naudotis labai paprasta. Vaikai mokosi atsakingo elgesio su el. pinigais. Tėveliai ir vaikai gali atsisiųsti nemokamą eurofondo programėlę iš „Google play“. Tėveliai programėlės pagalba matys, ką vaikas valgė, koks mokyklos dienos meniu, galės nustatyti limitus, gauti pranešimus. Mokiniai matys savo sąskaitos likutį, siūlomą dienos meniu, – sakė pašnekovė.

Be to, moksleiviai artimiausiu metu mokyklų valgyklose galės atsiskaityti naudodami mobiliąją aplikaciją-programėlę, kai nuskanuojamas QR kodas.

Tauragės skyriaus vadybininkė L. Šimkuvienė pasakojo, jog svarbiausias „Bruneros“ tikslas – vaikams pateikti visavertį, kokybišką, subalansuotą pagal amžiaus grupes, sveikatai palankų maistą. Tuo pačiu padėti suvokti, kad „greitas maistas“ už mokyklos tvoros stovinčiame kioskelyje ar parduotuvėje nenaudingas ir kenksmingas.

– Skatiname tėvelius išnaudoti visas elektroninio atsiskaitymo sistemos galimybes, domėtis, ar vaikai valgė, ką valgė jų vaikai mokyklos valgykloje. Deja, pastebime, kad dar ne visose mokyklų valgyklose atsiskaitymas e-pinigine populiarus. Galbūt todėl, kad vyresni mokiniai nori turėti grynųjų pinigų, – pasakojo vadybininkė. – Mokyklų vadovams išsiuntėme reklaminį animacinį filmuką apie e-piniginės naudą, prašydami jį paviešinti e-dienyno sistemoje, siekdami, kad kuo daugiau tėvelių ir moksleivių gautų reikalingą informaciją. Daugiau informacijos apie sistemą rasite adresu www.eurofondas.lt, – teigė L.Šimkuvienė.

Greit maistą dalins švediško stalo principu

Kaip šių eilučių autorei sakė M. Mažvydo progimnazijos direktorius Remigijus Masteika, mokinių tėvai su nekantrumu laukia „Bruneros“ žadamos naujovės priešmokyklinukams maistą tiekti iš dalies švediško stalo principu.

– Nors mokyklos valgykloje pietaujančių vaikų srautai paskirstomi jiems suteikiant galimybę valgyti skirtingu metu, vis dar pietaujančiųjų srautas didelis. Kai vaikai galės valgyti švediško stalo principu, jiems nebereikės laukti eilėse, – mintimis dalijosi progimnazijos direktorius.

„Bruneros“ patiekalų ir produktų asortimentą visuomet derina su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), mokyklų bendruomenėmis. Įmonė jau pradėjo įgyvendinti Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisas, kuriose numatyta nuo 2020 m. sausio 1 d. priešmokyklinukus maitinti nemokamai. Pirmajame etape, vyksiančiame nuo sausio iki rugpjūčio, pietūs visiems priešmokyklinukams privalės būti patiekiami dalinio švediško stalo principu.

VŠĮ „Bruneros“ naujoves ir pokyčius labai greitai įsisavina ir įgyvendina. Nelaukdama pataisų įsigaliojimo dienos, jau nuo rugsėjo vidurio Skaudvilės gimnazijos pradinukams maistą įmonė tiekia dalinio švediško stalo principu. Ši naujovė netrukus, jau šį mėnesį, pasieks ir Žygaičių gimnaziją.

„Bruneros“ Tauragės skyriaus vadybininkė L.Šimkuvienė aiškino, kad toks maisto tiekimo principas suteikia galimybę vaikams patiems pasirinkti, ką ir kiek valgyti, jie patys galės įsidėti norimo maisto. Pavyzdžiui, tik daržovių ar vaisių salotų ir sriubos. Karštą patiekalą vaikučiams patieks valgyklos personalas.

– Visi patiekalai gaminami iš kokybiškų lietuviškos kilmės žaliavų pagal su VMVT ir mokyklos bendruomene suderintą valgiaraštį, laikantis vaikų mitybai keliamų reikalavimų, – teigė skyriaus vadybininkė. – Esame už sveikatai palankią vaikų mitybą, pritariame racionaliausio moksleivių maitinimo principo mokyklos valgykloje paieškoms, savo kasdieninėje veikloje pastebime ir vaikų mitybos įpročius, kuriuos jie įgyja savo šeimose.

L.Šimkuvienė pasakojo, kad ne visi vaikai mėgsta šiltą ir šviežią, sveikatai palankų maistą, vaikučiai dar neturi supratimo, kad į lėkštę reikia įsidėti tiek maisto, kiek suvalgysi. Todėl maitinimo įstaigos darbuotojai organizuoja ir remia įvairius edukacinius projektus, susijusius su mitybos kultūros puoselėjimu. „Bruneros“ jau pakvietė visus Lietuvos pradinukus dalyvauti tradiciniame rudens piešinių konkurse „Daržovės ir vaisiukai-emociukai – nuotaikingos gėrybių istorijos“. Piešiniai bus skelbiami VŠĮ „Bruneros“ feisbuko paskyroje, o nugalėtojams įteiktos dovanėlės.

Užs. Nr. 133

 

Daugiau straipsnių