Verslas

Madingi audiniai – vertinančioms išskirtinius drabužius
  • Įkelta: 2019-05-21

Atrodytų, stilingos aprangos parduotuvėse tikrai netrūksta, tačiau kai prireikia konkretaus drabužio, jį rasti dažnai būna nelengva. Ypač jei figūra nestandartinė arba norisi ko nors išskirtinio. Tikru išsigelbėjimu gali tapti audinių parduotuvė. Tokia parduotuvė, pavadinta „Miletos audiniai“, jau keletą metų veikia J. Tumo-Vaižganto gatvėje. Čia itin platus audinių, įvairių priedų siuviniams pasirinkimas, yra net ir gatavų drabužių, be to, įsigijus audinį nebeteks blaškytis ieškant siuvėjos – parduotuvė gali pasiūlyti ir siuvimo paslaugas.

Parduotuvės savininkė Mileta Butikė mada domėjosi nuo vaikystės, tačiau gyvenimas nuvedė kitu keliu. Klaipėdos universitete įgijusi visuomenės sveikatos specialistės diplomą, ji baigė dar ir audito studijas Vilniaus Universiteto Ekonomikos fakultete, įgydama magistro laipsnį. Mileta – klaipėdietė, į Tauragę atsikraustė ištekėjusi už tauragiškio. Ilgą laiką ji dirbo VĮ Registrų centre. Sako, nors kolektyvas buvo šaunus ir jo pasiilgsta, jai labai norėjosi kūrybiškesnio, ne tokio monotoniško darbo, kur būtų daugiau bendravimo su žmonėmis. Nugirdusi, kad parduodamas audinių prekybos verslas, apsisprendė jį įsigyti. Iš esmės ji perpirko tik audinių likučius ir tiekėjų kontaktus, parduotuvė liko tose pačiose nuomojamose patalpose.

– Dabar bendravimo tikrai netrūksta, – šypsosi M. Butikė. – Per ketverius metus, kai dirbu čia, pažinau tiek Tauragės, kiek iki tol per 12 metų nepažinau... 

Pertvarkyta ir išplėsta parduotuvė tapo jauki ir stilinga, verslininkė ėmė bendrauti su dar didesniu tiekėjų ratu, be to, įdarbino ne tik pardavėją, bet ir porą siuvėjų.

Parduotuvė žavi jaukumu, o kelią į ją puikiai žino ne tik mėgstančios siūti, bet ir išskirtinius drabužius vertinančios moterys.

– Jei mėgstate siūti, pas mus tikrai rasite daug kokybiškų, derančių, madingų audinių, iš kurių kiekviena siuvėja netruks pasisiūti nuostabių siuvinių. Audinių kolekcijos visada atitinka pasaulio aktualias sezono tendencijas. Asortimentą nuolat atnaujiname. Kviečiame pasižvalgyti ir išsirinkti. Jei pati nesiuvate, irgi ne bėda – galime pasiūlyti ir siuvimo paslaugas,– sako parduotuvės savininkė.

Klientai, pasak jos, aptarnaujami taip, kad mielai sugrįžta dar kartą.

Parduotuvės lentynose karaliauja šiuolaikinius mados poreikius atitinkantis asortimentas: audiniai iš kašmyro, angoros, moheros, alpakos vilnos, kostiuminiai audiniai, prekiaujama suknelėms skirtais audiniais – krepu, žakardu, trikotažu, poliesteriu, viskoze, aukščiausios kokybės šilku, tiuliu, šifonu, nėriniais ir kitais prabangiais audiniais. Čia galima įsigyti visko, ko gali prireikti siuvant: siūlų, sagų, užtrauktukų, juostų, metalinės furnitūros, siuvimo reikmenų. 

– Bendraujame su labai gerais tiekėjais, kurie vežasi audinius iš Italijos, Pietų Korėjos, Indonezijos, Lenkijos, Kinijos, kitų šalių. Bendradarbiaujame ir su garsia šalyje bendrove „Šilko tekstilė“, – pasakoja parduotuvės savininkė.

Žinoma, visų audinių atsivežti neįmanoma, tačiau Mileta pasakoja, kad parduotuvėje yra audinių pavyzdžiai, surašyta jų sudėtis, ir klientei išsirinkus per 1–2 dienas audinys pristatomas.

– Klientų turime net iš Jurbarko, Klaipėdos, Šilalės, Šilutės, būna, net iš Vilniaus ar Kauno  atvažiuoja. Sako, kad pas mus jauku ir malonus aptarnavimas, – džiaugiasi M. Butikė.

Džiugina ją ir vis labiau ryškėjanti tendencija siūdintis drabužius.

– Iš tiesų, drabužius siūdinasi vis daugiau žmonių. Moterys nori išskirtinių, unikalių, idealiai tinkančių apdarų. Pastebiu, kad siuvimu vis labiau domisi jaunos mamytės – baigia kursus, mažiems vaikams siuva. Gal pigiau, o ir išskirtiniai drabužėliai išeina. Arba moterys neranda reikiamo dydžio drabužių, o mes turim keletą siuvėjų, kurios bet kokiam dydžiui idealiai pasiuva, – pasakoja parduotuvės savininkė.

Paklausta, kiek kainuoja pasiuvimas, ji sako, kad labai skirtingai – priklauso nuo modelio, audinio, bet  apibendrinus – nuo 20 eurų.

– Būna, kad naujo drabužio prireikia greitai, – pasakoja M. Butikė. – Stengiamės verstis per galvą, skambinam siuvėjoms, tariamės, ir kone visada pavyksta rasti išeitį. Štai neseniai moteris prašė dukrai pasiūti suknelę, likus kelioms dienoms iki šventės. Perskambinau siuvėjas ir radau, kas pasiūtų. 

M. Butikė turi įdarbinusi dvi siuvėjas, su kitomis, kaip ji sako, draugauja ir bendradarbiauja.

Beje, „Miletos audinių“ parduotuvėje sulaukia pagalbos įsigyjant audinius įvairūs bendruomenių kolektyvai: Lomių, Dauglaukio, Dacijonų ir t.t. Jau keletą metų ji aprūpina audiniais ir šokių studijos „Time to move“ šokėjus.  

Užs. Nr. Nr. 56

Daugiau straipsnių