Verslas

Pieninės planuose – dar didesnė gamykla
  • Įkelta: 2019-04-01

Praėjusiais metais AB „Vilkyškių pieninė“ atstovai kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybės tarybą su prašymu išsinuomoti 99 metams žemės sklypą, kuris ribojasi su dukterine įmone AB „Modest“ Gaurės g. ir Gedimino gatve. Planuojamos investicijos buvo patvirtintos, kaip regioninės svarbos projektas. Praėjusią savaitę savivaldybėje lankęsis pieninės generalinis direktorius Gintaras Bertašius dar kartą patvirtino, jog rengia projektą, kuris bus dar didesnis ir sudėtingesnis už neseniai iškilusį išrūgų perdirbimo cechą.

Praėjusią savaitę Ekonomikos finansų ir strateginio planavimo komitete dar kartą svarstant „Vilkyškių pieninės“ įmonių grupės plėtros planus, G. Bertašius teigė, kad vyksta priešprojektiniai darbai. Smulkesnių detalių didžiausios Tauragės apskrities bendrovės savininkas neatskleidė, tik tvirtino, kad negalintis planuoti plėtros, kol nesutvarkyti visi reikalingi sklypo formavimo darbai.

– Projektas yra didesnis ir sudėtingesnis, ką mes padarėme čia (AB „Modest“ teritorijoje pastatytas išrūgų perdirbimo cechas – red. past.). Jis tik yra ne į viršų, o į plotą, – paslaptingai kalbėjo G. Bertašius.

Verslininkas neatskleidė visų planų ne tik dėl komercinės paslapties, bet ir dėl įsipareigojimų akcijų biržai. Jos dar 2006 metais pradėtos kotiruoti Vilniaus vertybinių popierių biržoje.

AB „Modest“ išrūgų perdirbimo ceche gaminami baltyminiai produktai sportininkams

G. Bertašiaus teigimu, praėjusius metus „Vilkyškių pieninė“ baigė su nedideliu nuostoliu. Verslininkas teigė, kad pieno perdirbimo sektoriuje šiuo metu didelė konkurencija, todėl pieno supirkimo kainos yra aukštos, Vokietijos lygio. Verslininko nuomone, šiuo metu spaudoje yra daug manipuliuojama skaičiais, tačiau iš 6 didelių įmonių per pastarąjį pusmetį 3–4 dirbo nuostolingai.

– Mes to nebijome, kadangi per 25-erius metus, turėjome tokių periodų, kai dirbome nuostolingai. Tačiau šiandien ūkininkams mokama tikrai gerai ir konkurencinga kaina, – tvirtino G. Bertašius.

Svarstant pieno perdirbimo gamyklos pripažinimą regioninės svarbos projektu, bendrovės vadovas teigė, jog darbai greičiausiai prasidėtų tik po dviejų metų. Realiai projektavimo procesą planuojama pradėti, kai bus pakeista sklypo paskirtis.

2016-aisiais į naujo išrūgų perdirbimo cecho statybas investavusi 26 mln. eurų, AB „Vilkyškių pieninė“ užsitarnavo metų investuotojos titulą. 2018 m. bendrovė buvo paskelbta prestižinio apdovanojimo „Auksinis feniksas“ nugalėtoja ir pelnė „Metų kultūros rėmėjas“ nominaciją už aktyvią kultūrinę veiklą.

Daugiau straipsnių