Verslas

Bjaurusis ančiukas virsta gulbe
  • Įkelta: 2019-04-09
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Klaipėdiečių statybų bendrovė „Minestas“ skelbia, jog jau šią vasarą užbaigs J. Tumo Vaižganto gatvės daugiabučio statybas. Projekte numatyta 60 įvairių dydžių butų, 3 atskiros laiptinės, automobilių stovėjimo aikštelė, apželdinta aplinka ir erdvė vaikams. Redakcijai susisiekus su įmonės direktoriumi Andriumi Eidukevičiumi, šis patikino, kad daugiabutis ne tik baigiamas įrengti, bet ketvirtadalis butų jau parduota. Verslininkas sako, jog šalia miško kylantis pastatas vilioja jaunas šeimas, kurios nori gyventi geresnėmis sąlygomis. Įdomu tai, kad tauragiškiai labiau domisi didesniais butais negu, pavyzdžiui, Klaipėdos gyventojai.

Antras projektas

UAB „Minestas“ drąsiai galima vadinti pastatytų naujų būstų lydere Tauragėje per nepriklausomybės istoriją. 2008 metais ta pati Klaipėdos bendrovė naujam gyvenimui prikėlė J. Tumo-Vaižganto gatvėje esantį, 129 B numeriu pažymėtą 60 butų pastatą. Tuomet, investavusi 1 mln. eurų, UAB „Minestas“ tauragiškiams pastatė ir pridavė eksploatuoti daugiabutį, kuris tuo metu gyventojus stebino energetiniu taupumu.

J. Tumo-Vaižganto 129 A daugiabutis bus antrasis tos pačios įmonės įrengtas namas mūsų mieste. „Minesto“ vadovo A. Eidukevičiaus teigimu, tai projektas, kurio bendrovė ėmėsi seniau, tačiau dėl atėjusios 2008 m. krizės jis buvo sustabdytas.

– Dabar žmonės gyvena geriau. Susidėliojome finansus ir pradėjome darbus, – teigė pašnekovas.

5 aukštų pastate įrengiami keli maži 32 kv. m, dauguma didesnių – 57–65 kv. m, dideli 82 kv. m ir dar didesnės kvadratūros butai. Daugiabutį apžiūrėti pakvietęs įmonės direktorius sako, jog jau parduota ketvirtadalis, taip pat yra išskirtinių užsakymų – net 100 kv. m ploto būstų.  

– Sujungėme du butus, paliekame erdvę, kurią savininkai susiprojektuos pagal pageidavimą. Pastebime, kad tauragiškiai labiausiai domisi erdvesniais butais. Pavyzdžiui, Klaipėdoje ieško mažesnių. Galbūt tai lemia žemesnė kaina Tauragėje, o gal nedidelės centralizuotos šilumos sąskaitos, – svarstė A. Eidukevičius.

Naujos sienos

„Vaiduokliu“ vadintas raudonų plytų pastatas prie Oko miško jau baigiamas apšiltinti mineraline vata ir greit bus padengtas juodos ir šviesiai gelsvos spalvos fasado akmens masės plytelėms. Statytojas fasado apdailai pasirinko brangesnes apdailos medžiagas, kurios yra žymiai ilgaamžiškesnės nei tradiciniai ekonomiški tinkuojami fasadai, be to, laikui bėgant nekinta estetinė išvaizda. Prieš pradedant darbus buvo atlikta pastato konstrukcijų ekspertizė, permūrijamos sienos, uždengtas naujas stogas.

– Didžiąją dalį sienų permūrijome iš naujo, sumontavome naują vamzdyną, išvedžiojome elektrą, ventiliaciją. Iš to buvusio „vaiduoklio“ nieko nebeliko, tik pamatai ir išorinės sienos. Pastatas, kaip mes sakome, „apsiūtas“ ir atitinka B klasės energetinio efektyvumo reikalavimus, – teigė A. Eidukevičius.

Žurnalistę pažiūrėti daugiabučio pakvietęs vadovas pasiūlė pačiai įvertinti, ar tai, ką sako yra tiesa. Kol kas tik vienoje iš trijų laiptinių baigiami butų įrengimo darbai. Laiptinės patalpose atėjusiuosius pasitinka jaukios spalvos, jau sumontuotos šarvuotos ir dūmams atsparios durys bei visos galimybės projektuoti būstą taip, kaip geidžia širdis. Daugiabutyje dar tvyro dulkių kvapas – apdailos darbai beveik visuose aukštuose virte verda.

– Privalumų daug. Šio namo gyventojams nereiks sukti galvos dėl renovacijos, turės šiuolaikiškai įrengtą butą, taip pat daugeliui svarbu kaimynystė. Pastebėjome, jog „Vaižganto namai“ labiausiai domina jaunas šeimas, kurios nebenori gyventi senos statybos bute. Kalbant paprastai, perka tie, kurie nori pagerinti savo gyvenimo sąlygas. Prie namo – tyla ir grynas oras vaikams, čia pat Oko miškas, kur galima pasivaikščioti su šunimi, – daugiabučio privalumus vardino UAB „Minestas“ vadovas.

Šiuo metu sklypo teritorijoje įtemptai dirba statybininkai. Baigiami fasado apdailos darbai, klojamos trinkelės. Pastatas naujakuriams bus parengtas iki liepos mėnesio. Įmonė į šį projektą investuos 1,5 mln. eurų.

Kiek kainuoja?

A. Eidukevičiaus nuomone, šiuo metu turbūt labiau verta būstą pirkti nei jį nuomotis. Esą nuoma gali siekti apie 200 eurų, o tai yra daugiau nei mėnesinis įnašas bankui. „Minesto“ direktoriaus teigimu, buto šiame name kaina prasidės nuo 25 tūkst. eurų.

Pigiausi, penktame aukšte esantys būstai su daline apdaila kainuos nuo 530 eurų už kvadratinį metrą. Vidutinio dydžio butų kaina sieks 600 eurų / kv. m ir daugiau.

– Pageidaujantys buto su apdaila, turėtų dar pridėti apie 200 eurų nuo jau minėtos sumos. Tokių užsakymų taip pat turime, – tvirtino A. Eidukevičius.

Įsigiję būstą taip pat turės vietą sutvarkytoje automobilių stovėjimo aikštelėje, priskirtas, tačiau neįrengtas rūsio patalpas.

Daugiau straipsnių