Verslas

Nutraukta skelbimų laikraščio „Pliusas“ leidyba
  • Įkelta: 2018-01-09
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Daugiau nei 20 metų leistas laikraštis „Pliusas“ nuo šių metų nutraukia popierinio laikraščio leidybą. Bendrovės direktorė Violeta Pocienė patvirtino, jog uždaromas ir biuras Vasario 16-osios gatvėje, įmonė veiklą plėtos tik internetinėje erdvėje.

Jurbarke registruota bendrovė „Pliusas ir co“, valdžiusi reklaminį informacinį leidinį „Pliusas“ , veikia nuo 1996 m. balandžio 15 dienos. Laikraštukas 3000 tūkst. tiražu buvo platinamas Gargždų, Jurbarko, Kauno, Klaipėdos, Kretingos, Kelmės, Mažeikių, Marijampolės, Palangos, Plungės, Raseinių, Skuodo, Šakių, Šiaulių, Šilalės, Šilutės, Tauragės, Telšių  miestuose ir rajonuose.

– Turėjome platinimo vietų net Kaune, nuo šio rajono iki Vakarų Lietuvos. Platinome ir nemokamai, – teigė nuo pat įkūrimo bendrovei vadovavusi verslininkė V. Pocienė.

„Pliuse“ buvo publikuojami įvairaus pobūdžio skelbimai, iš kurių net 60 proc. sudarė Tauragės rajono gyventojų perkamos parduodamos paslaugos, daiktai, kilnojamas ir nekilnojamasis turtas. Skelbimai laikraštyje buvo mokami, įmonė veiklą plėtojo taip pat ir iš reklamos pajamų. „Pliuse“ taip pat buvo spausdinamos trumpos Lietuvos ir regionų aktualijos, užsakomieji švietėjiški, reklaminiai straipsniai, informacija apie teikiamas paslaugas, renginių informacija.

UAB „Pliusas ir co“ vadovės V. Pocienės teigimu, pirmuosius veiklos sunkumus įmonė patyrė ekonominės krizės metais.

– Tuo metu buvo sunku suprasti, ar viskas mažėjo dėl krizės, ar dėl didėjančios skelbimų pasiūlos internete. 2017 metai buvo pereinamasis laikotarpis, nusprendėme popierinio laikraščio atsisakyti, plėtoti veiklą internete, – teigė V. Pocienė.

Verslininkė teigė, jog labiausiai gaila paskutinių metų, kai bendrovė negalėjo rasti lėšų investicijoms, esą viską, ką uždirbdavo, „suvalgydavo“ mokesčiai ir atlyginimai. Įmonė atleido du darbuotojus, šiuo metų dirbančiųjų likę dar du. Vystant skelbimų portalą pliusas.lt, veikiausiai bus ieškoma dar vieno žmogaus.

„Pliusas“ – vienas iš nedaugelio tokio tipo leidinių Lietuvoje, sugebėjęs išlaikyti popierinį formatą. Kaip tikino pati V. Pocienė, daugelis stiprių leidinių, tokių kaip „Alio“, „Noriu“ jau seniai užsidarė arba nukreipė veiklos sritį į internetą. Moteris prognozavo ne itin šviesią ateitį ir regioniniams laikraščiams, su kurių vadovais ji bendraujanti. Esą šie vis dar laikosi iš Spaudos, radijo ir televizijos fondo skiriamų subsidijų.

– Tai leidyba, bet ne verslas, o aš verslininkė. Per pastaruosius metus net vyresnio amžiaus žmonės skelbimus išmoko skaityti ir talpinti internete. Šiame krašte esame populiarūs, tikimės, kad dabar žmonės talpins skelbimus mūsų interneto portale, – optimistiškai kalbėjo V. Pocienė.

Leidinio direktorė teigė, jog „Pliuso“ portale skelbimus talpinti bus galima nemokamai, o tai, esą, Lietuvoje jau reta, nes didieji portalai šias paslaugas yra apmokestinę. 

Daugiau straipsnių