Verslas

Gitanas Nausėda: noriu akcentuoti regionų problemas
  • Įkelta: 2017-11-09
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Lapkričio 10-ąją Tauragėje organizuojamas Regionų lyderystės forumas  po vienu stogu sukvies šalies įvairių sričių lyderius. Visą dieną gyvoje debatų ir diskusijų erdvėje įžvalgomis dalinsis visiems puikiai pažįstami veidai – ekonomistai Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda, Laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros  vadovas Kęstutis Šetkus, inovatorius, verslininkas Vladas Lašas ir kiti žinomi lyderiai.

Kaip skelbia organizatoriai, tai beprecedentis renginys, atviras visuomenei, kuriame idėjų pasisemti ir diskutuoti kviečiami tauragiškiai, neabejingi regiono dabarčiai ir norintys prisiimti atsakomybę už savo ateitį. Gausus būrys – per 20 pranešėjų, savo srities profesionalų, sieks įkvėpti ir skatinti regionų gyventojus imtis iniciatyvos, diegti inovacijas ir keisti požiūrį į regionus.

Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas Dovydas Kaminskas informavo, jog  forumas Tauragėje organizuojamas siekiant dalintis idėjomis, profesionalų patirtimi ir žiniomis formuojant regioninę politiką.„Šiandien Lietuvos regioninė politika labai aktuali tema kalbant apie Lietuvos ateitį, todėl labai svarbu, kad regionai patys išsakytų savo nuomonę svarbiausiais klausimais ir patys nuspręstų, kuria linkme turi būti formuojama regioninė politika. Dar daugiau, Lietuvoje žinomi lyderiai sieks įkvėpti ir skatinti gyventojus imtis iniciatyvos“, – teigė D. Kaminskas. 

„Intensyvėjančios konferencijos daugelyje Lietuvos vietovių regionų politikos tematika rodo šios problemos aktualumą. Šią svarbą pabrėžia ir vadinamosios Baltosios knygos projekto parengimas, kuris nulems regionų plėtros strategiją per artimiausius kelerius metus. Savo pranešime noriu akcentuoti  opiausias dabartines regionų problemas ir veiklos koordinavimo tarp atskirų savivaldybių trūkumą. Ypač svarbu didinti teritorinį darbo jėgos mobilumą, kuris leistų geriau suderinti darbo jėgos pasiūlą ir paklausą konkrečiose savivaldybėse. Regionų atotrūkio mažinimas yra vienas iš pagrindinių skurdo mažinimo kelių, kadangi daugeliu atveju socialinė atskirtis yra regioninės atskirties pasekmė. Regionų judėjimą į priekį paspartintų konkurencijos tarp savivaldybių stiprinimas pagal aiškią kiekybiškai išmatuojamų ekonominių-socialinių rodiklių sistemą.“ – „Tauragės žinioms“ teigė SEB banko vyriausiasis ekonomistas Gitanas Nausėda, skaitysiantis pranešimą artėjančiame forume.  

Forumo metu taip pat bus duotas startas bendram Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Tauragės rajono savivaldybės projektui – „Globalūs regionai – globali Tauragė“. Projektą pristatys LSA direktorė Roma Žakaitienė.

 

Daugiau straipsnių