Verslas

Mero kvietimas verslininkų nesudomino
  • Įkelta: 2010-02-22
Vos dvylika verslininkų, atėjusių į susitikimą su meru, taip ir neišsakė, kas labiausiai juos neramina. Ramunės Ramansukienės nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius meta gelbėjimo ratą krašto verslui – sušauktas pirmasis jo ir verslo atstovų pasitarimas, skirtas išsiaiškinti, ko šiandien verslui labiausiai trūksta. Tačiau iš kviestų 400 verslininkų į susitikimą su rajono vadovu atvyko vos 12. Meras taip ir neišgirdo, kas labiausiai neramina didžiulius mokesčius į rajono biudžetą mokančių įmonių vadovus. Kai kurie jų taip ir nepratarė nė žodžio.

Sukvietė pasikalbėti

Tauragės verslo informacinio centro (VIC) vadovė Laura Stirbienė stebėjosi, kodėl į pokalbį su rajono vadovu jos kviesti dauguma verslininkų liko abejingi.

– Kvietimus išsiuntėme daugybei verslininkų, visiems, kuriuos turime savo duomenų bazėje. Gaila, kad jų tik tiek, – „Tauragės žinioms“ sakė L. Stirbienė.

Pokalbį su verslininkais pradėjęs Tauragės meras Pranas Petrošius gal pusvalandį dėstė šio susitikimo privalumus – esą jei su verslininkais rajono vadovai prie derybų stalo sėstų bent kartą per ketvirtį, galbūt būtų rasta išeitis, kaip pagelbėti verslui.

– Jei sutartume, kaip mums geriau vystyti Tauragėje verslą, tai ir finansinė situacija gerės, – kalbėjo meras.

Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) pirmininkas Darius Stankus atkreipė dėmesį, kad iki šiol savivaldybė neparuošė Tauragės rajono investicijų ir verslo aplinkos pristatymo, kvietė parengti investicinių sklypų ir patalpų sąrašą, skaidrinti viešuosius pirkimus.

– Priimdami svarbius sprendimus miestui politikai turėtų išklausyti ir verslininkų nuomones, – sakė TAVA pirmininkas.

Apsispręsti turi iki pavasario

Ginčai įsisiūbavo, tik ne dėl verslo ateities. Sunerimta dėl VIC ir jos vadovės L. Stirbienės likimo. Meras P. Petrošius išreiškė nuogąstavimą, kad iki pavasario savivaldybė turi apsispręsti dėl šio centro ateities – esą bus blogai, jei savivaldybė nebeliks centro dalininke.

Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkas Darius Stankus bandė merui paaiškinti, kad Ūkio ministerijos įsteigta viešoji įstaiga „Eksportuojanti Lietuva“ galėtų palengvinti VIC darbą ir garantuoti didesnį finansavimą.

– Nesvarbu, kas bus šios įstaigos dalininkai, svarbu, kad Tauragė turėtų regioninį verslo informavimo centrą, į kurį pagalbos galėtų kreiptis aplinkinių rajonų verslo atstovai. Jei paleisime iš rankų tokią galimybę, toks centras galbūt bus įkurtas Jurbarke, Tauragė nemažai prarastų, – kalbėjo D. Stankus.

Tačiau tuo suabejojo susitikime dalyvavę verslininkai. VIC gynybon – esą ši įstaiga dirba gerai ir nieko keisti nereikia, stojo „Alanto“ vadovas Juozas Kniukšta.

VIC vadovė L. Stirbienė susirinkusiuosius patikino, kad vykdo visas reikalingas verslui padėti funkcijas.

– Verčiamės per galvą, – sakė VIC vadovė.

Gerai, kad neįkūrė?

Vienintelis, susitikimo metu išsakęs kiek kritiškesnę nuomonę, „Bremenos“ savininkas Sigitas Mičiulis merui negailėjo aštrių žodžių.

– Norėtume, kad visi verslo klausimai, sprendžiami rajono Taryboje, prieš tai būtų aptariami Tauragės apskrities verslininkų asociacijoje. Ekonomikoje neturi likti politikos. Trūksta viešųjų pirkimų skaidrumo. Siūlyčiau biudžeto pinigus naudoti taupiai, nekelti konkursų kartelės į padebesius, kad juose negalėtų dalyvauti Tauragės įmonės, – kalbėjo verslininkas.

Pasak S. Mičiulio, Tauragėje žlugo ne vienas geras planas.

– Iš šalies toks jausmas, kad jūs paklausote 1–2 žmonių ir padarote savo išvadas, – sakė „Bremenos“ vadovas“.

S. Mičiulis priminė merui fiasko patyrusi bendrą Tauragės ir Danijos verslininkų projektą pastatyti Tauragėje pramogų parką.

– Ši verslo misija buvo sužlugdyta per Tauragės verslo informacinį centrą, – sakė S. Mičiulis.

Tačiau P. Petrošius į diskusijas nesileido.

– Niekuomet gyvenime nebus taip, kad verslininkai siūlo, o mes 100 procentų priimam, – meras neslėpė, kad žlugęs atostogų parko projektas jam jau nuo pat pradžių atrodė utopiškas.

Esą jam keista, kad kažkam buvo šovusi mintis Tauragėje už šimtus milijonų litų kurti „kažkokią“ turistinę bazę. Meras atmetė ir kadaise gyvavusią idėją Tauragėje kurti verslo inkubatorių. Jo teigimu, tam nepritarė prieš keletą metų Tauragėje viešėjęs tuometinis Ministrų kabinetas. Mero teigimu, premjeras Algirdas Brazauskas apie tauragiškių ketinimus savo mieste kurti verslo inkubatorių tuomet pasakęs: „Nesvaikit jūs Tauragėj“.

– Gerai, kad ir neįkūrėm verslo inkubatoriaus. O kiek jų sužlugo? – savo išvadą pateikė P. Petrošius.

Daugiau straipsnių