Teisėtvarka

Už prekybą naminuke nuteista šilutiškė tik norėjo pagirdyti ištroškusį
  • Įkelta: 2020-11-20

Tauragės apylinkės teisme buvo narpliojama byla, kurioje šilutiškei L. G. teko aiškintis dėl vadinamosios naminukės – nelegaliai pagamintos degtinės – prekybos. Moteris tiek bylą nagrinėjusiam teisėjui, tiek ir ikiteisminį tyrimą atlikusiems pareigūnams aiškino, kad išties naminės degtinės įsigijo ne norėdama ją pardavinėti, o savo reikmėms, tačiau į jos namus vis užeidavo keisti nepažįstami prašalaičiai, kurie maldavo parduoti velnio lašų ir jiems. Apsukri „verslininkė“, ko gero, prisiminė posakį „ištroškusį pagirdyk“, todėl neatsispyrė pagundai pasipinigauti, tačiau šis planas baigėsi teisiamųjų suole.

L. G. ikiteisminio tyrimo metu pareigūnams patvirtino, kad šių metų rugpjūčio 31, apie 14.30  val., Šilutėje mieste nepažįstamas vyras pasiūlė nusipirkti naminės degtinės. Pasiūlymas pasirodė viliojantis, tad moteris nusipirko jos 2 litrus. 

„Naminės degtinės nusipirkau sau, kad galėčiau retkarčiais išgerti“, – policijoje sake L. G.

Keista, tačiau į moters namus ėmė plūsti nepažįstamieji, kurie vis prašė parduoti degtinės.

Moteris aiškino, kad rugsėjo 1-ąją, apie 17.20 val., kai į namus atėjo nepažįstamas vyras ir paprašė parduoti naminės degtinės, o ji nutarė, kad galėtų neblogai užsidirbti, nepažįstamajam pardavė 0,5 litro talpos butelį už 4 eurus. Tą pačią dieną, kiek vėliau, į namus atėjo kitas nepažįstamas vyras, kuris norėjo nusipirkti 200 g naminės degtinės. Pagauta azarto moteris sutiko parduoti naminukės ir jam, už tokį kiekį ji paprašė 2 eurų. Tuomet atvyko trečiasis nepažįstamas vyras, kuris 0,5 litro degtinės taip pat nusipirko už 4 eurus. 

Vienas po kito į moters namus ėję vyrai buvo sučiupti šalia „verslininkės“ namų ir pareigūnams pasakojo, kad L. G. pažįsta, ji nuolat pardavinėja naminę degtinę, yra ne kartą iš jos pirkę neteisėtų svaigalų. 

Sulaikę pirkėjus, pareigūnai nusprendė pasibelsti ir į pardavėjos namus, kuriose buvo atlikta krata, paimtos kelios talpos su bespalviu skysčiu, turinčiu specifinį naminės degtinės kvapą.

Taip pat pareigūnai paėmė ir L. G. telefoną, ekspertai nustatė, kad jame yra trumposios SMS žinutės dėl kontrabandinių cigarečių ir alkoholinių gėrimų pardavimų. Būta žinučių, kuriose asmenys klausinėjo L. G., ar ši turi parduoti cigarečių ir alkoholinių gėrimų.

Tauragės apylinkės teismas nustatė, kad baudžiamojoje byloje surinkti įrodymai neginčijai patvirtina, kad L. G. neteisėtai laikė 1,158 litro naminių stiprių alkoholinių gėrimų – 50,8 proc. stiprumo naminės degtinės. 

Tauragės apylinkės teismo  teisėja Daiva Žebelienė spalio 8 dienos teismo baudžiamuoju įsakymu pripažino L. G. kalta dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų realizavimo ir skyrė jai 6 mėnesius viešųjų darbų, įpareigojant neatlygintinai dirbti po 25 valandas per mėnesį visuomenės labui

 
Daugiau straipsnių