Teisėtvarka

Pareigūnai sustabdė automobilį, kurį vairavo dešimtmetis
  • Įkelta: 2020-02-05
Automobilio vaizdo registratoriaus „stop kadras“

Pareigūnų dėmesį antradienio pavakarę patraukė Ceikiškės kaime įtartinai manevruojantis automobilis. Policininkams šį sustabdžius ir priėjus patikrinti dokumentų pasitiko nekasdienis vaizdelis – už vairo sėdėjo dešimtmetis berniukas. Šalia jo – ir tėvas.

Kaip rašoma pranešime spaudai, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai patruliuodami Ceikiškės kaime, apie 16.30 val., pastebėjo priešpriešais parvažiuojantį automobilį ,,AUDI A4“, kuris įtartinai manevravo.

„Sustabdžius automobilį patikrinimui, pareigūnai nustebo, nes už vairo sėdėjo dešimtmetis berniukas, šalia jaunojo vairuotojo, keleivio sėdynėje blaivus tėvas, gim. 1965 m. Jis pareigūnams paaiškino, kad taip tiesiog nusprendė vaiką išmokyti vairuoti, kad nutikus bėdai galėtų padėti. Įstatymai leidžia tėvams mokyti savo vaikus vairuoti nuo 17 metų, tačiau vis atsiranda piliečių, kurie nesilaiko numatytų nuostatų ir galvoja, kad kuo anksčiau tuo geriau, bet neapsvarsto galimos rizikos“, – rašoma pranešime spaudai.

Vairuotojo tėvui, už vaikui patikėtą automobilio vairą surašytas protokolas pagal Lietuvos Respublikos Adminstracinių nusižengimų kodekso 424 str. 1 d. (Transporto priemonės vairavimas neturint teisės vairuoti, vairavimas, kai vairuojančiam asmeniui atimta ar sustabdyta teisė vairuoti transporto priemones, arba transporto priemonės perdavimas tokiam asmeniui vairuoti) ir paskirtas nurodymas susimokėti 30 eurų baudą.

Be to, visą informaciją pareigūnai perduos Vaiko teisių apsaugos tarnybai ir Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriui.

Daugiau straipsnių