Teisėtvarka

Paauglę žiauriai sužalojusiam jurbarkiškiui – lygtinė bausmė
  • Įkelta: 2020-02-27
Karolinos Stažytės nuotr. / 15 min.

Šįryt visą šalį sukrėtusioje istorijoje teismas padėjo tašką: pernai gegužę dešimtokų išleistuvėse Tauragės rajone žvėriškai sumušusio, prievartavusio ir bandžiusio išžaginti šešiolikmetę jurbarkiškio byla baigėsi teismo nuosprendžiu. Pilnametystės sulaukęs jaunuolis realios laisvės atėmimo bausmės išvengė.
Šį rytą Tauragės apylinkės teisėja Gražina Gudžiūnienė paskelbė, kad jaunuolis nuteisiamas trejiems metams ir keturiems mėnesiams nelaisvės, bausmės vykdymą atidedant trejų metų terminui. Bendra merginos ir jos tėčio patirta neturtinė žala įvertinta 12 tūkstančių eurų. Nukentėjusiai merginai vaikinas turės atlyginti 5 000 eurų, o jos tėvui 2 000 eurų neturtinės žalos. Jaunuolis privalės atlyginti ir nukentėjusiosios šeimos patirtas teismines išlaidas. Iki teismo posėdžio jaunuolio šeima jau buvo atlyginusi 5 000 eurų, padengė gydymo išlaidas ligonių kasoms.
Anot teisėjos, vaikino kaltė įrodyta paties prisipažinimu, nukentėjusiųjų ir liudytojų parodymais. Švelnesnės bausmės vaikinas sulaukė dėl to, kad nusikaltimo metu buvo nepilnametis, nusikalto pirmąjį kartą, teismo metu atsiprašė nukentėjusiosios, parašė jai atsiprašymo laišką, iš dalies atlygino žalą.

Po trejų metų bausmė bus peržiūrėta, sprendžiama, ar vaikinui skirti realią laisvės atėmimo bausmę. Vaikinas trejus metus privalo elgtis itin pavyzdingai, jis įpareigotas nevartoti alkoholio metus bei mokytis ar dirbti.
Nukentėjusioji posėdžiuose nedalyvavo – taip rekomendavo ekspertai. Iki įvykio nukentėjusioji su kaltinamuoju buvo pažįstami. Sužalota mergaitė ilgą laiką buvo gydoma, o vėliau lankėsi Kauno klinikose, jai vis dar reikalinga medikų pagalba. Nors paauglė valgyti jau gali, problemos su žandikaulio sąkandžiu nesibaigia. Jai teikiama ir psichologų pagalba.
Byla virtęs vakarėlis vyko pernai, naktį iš gegužės 26-osios į 27-ąją, sekmadienį. Po mokslo metų pabaigos šventės vakarėlio, kuris vyko vienoje Tauragės rajono sodyboje su pirtimi, dešimtoje klasėje besimokiusi mergina atsidūrė Kauno klinikų reanimacijoje. Jurbarko rajone gyvenančią paauglę seksualiai prievartavo, pasikėsino išžaginti ir žiauriai sumušė Jurbarke žinomas sportininkas, Rytų kovos menų atstovas M.I. Vakarėlio dalyviai, buvę sodyboje, nematė paties nusikaltimo momento, o merginą išgelbėjo jos pasigedę ir išėję į lauką ieškoti draugai. Ten jie pamatė jau nusirengusį ir merginą ketinantį išprievartauti nepilnametį bei žiauriai mušamą auką. Kaip sakė liudininkai, jos veido nebuvo galima atpažinti.

Teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas.
 

Daugiau straipsnių