Teisėtvarka

Ištyrė: Stoties gatvėje gaminti narkotikai
  • Įkelta: 2020-02-20
Pareigūnai rado 1393 g aguonų ir jų dalių. Asociatyvi nuotrauka

Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą (AVPK) pasiekė Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimo centro specialisto išvada dėl 2018 m. vasarą pradėto tyrimo. Pripažinta, jog vieno iš Stoties gatvės gyvenamųjų namų kieme buvo laikomos narkotinės medžiagos.

Tyrimas pradėtas 2018 m. liepos 30 d., kai Tauragės AVPK pareigūnai  gavo pranešimą, kad iš buto, Tauragėje, Stoties g., sklinda stiprus acetono kvapas. Taip pat  asmenys renka ir aguonų galvutes, įtaria, kad galimai gamina narkotines medžiagas bute.

„Pareigūnai reaguodami į gautą pranešimą nuvyko į įvykio vietą, bet namuose įtariamųjų nerado. Apžiūrint teritoriją, lauko tualete plastikiniuose maišuose buvo rasta augalinės kilmės galimai narkotinės medžiagos, taip pat plastikiniai buteliukai su neaiškios kilmės tamsios spalvos skysčiu, skleidžiančiu specifinį kvapą bei medžiaginiai ,,merliukai“ į kuriuos buvo subertos augalinės kilmės galimai narkotinės medžiagos. Taip pat už lauko tualeto esančiame darže, ant laikraščių tarp nendrių rastos ir džiovinamos aguonų galvutės“, – rašoma spaudai išplatintame pranešime.

Rastos įtartinos medžiagos buvo pateiktos tyrimams ir 2020 m. vasario 6 d. gauta Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimo centro specialisto išvada, kad 2018 m. liepos 30 d.  rastos ir paimtos medžiagos iš lauko tualeto yra narkotinės kilmės.  Pareigūnai tada rado 1393 g aguonų ir jų dalių, į plastikinius butelius supilstyto rudos spalvos skysčio (5722 ml.), kuris, kaip nustatė tyrėjai, buvo aguonų ir jų dalių ekstraktas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti). Už šią nusikaltamą veiką gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Policijos pareigūnai turi duomenų, kas vykdė šia veiklą, tačiau įtarimai dar nėra pareikšti.

Daugiau straipsnių