Teisėtvarka

Trikojų fenomenas: vairuotojai staiga tapo paslaugūs vieni kitiems
  • Įkelta: 2020-01-17

Vos Lietuvos policijos pareigūnai pradėjo naudoti mobilius greitį matuojančius radarus, šalies vairuotojai kaip mat mobilizavosi viešoje erdvėje pranešti apie jų buvimo vietas. Nesnaudžia ir tauragiškiai: vairuotojams skirtoje feisbuko grupėje „Pagalba vairuotojams Tauragėje“ nuotraukomis ar tiesiog trumpa žinute informuoja: „štai radaras prie keramikos tvenkinio“, „trikojis už Viados“ ir panašiai.

Tauragėje trikojai greičio matuokliai, vairuotojų dar juokais vadinami špokinėmis, pastebimi kasdien. Pasak Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Kelių policijos skyriaus viršininko Kęstučio Lukošiaus, trikojai ne tik matuoja greitį.

„Prietaisas turi ne vieną funkciją, jis turi funkciją ir galimybę fiksuoti šviesoforu reguliuojamų sankryžų bei lenkimo taisyklių pažeidimus. Kontrolės vietos pasirenkamos atsižvelgiant į transporto priemonių srautus, kur yra rizika kilti eismo įvykiui bei į avaringumą“, – į klausimą, kaip parenkamos trikojų lokacijos vietos, atsakė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininkas Kęstutis Lukošius.

Dažniausiai trikojus tauragiškiai pastebi ties išvažiavimais iš miesto: prie „Viados“ degalinės, ties keramikos tvenkiniais, kartais prie Mažonų. Kiek trikojų turi komisariatas viršininkas neatskleidė.

„Mobilių matavimo prietaisų turime pakankamai, kiek būtina funkcijas vykdyti, – teigė jis. – Greičio kontrolei vykdyti turime ne tik šiuos prietaisus, greičio kontrolė vykdoma ir patruliuojant su nežymėtu tarnybiniu automobiliu“.

Feisbuke antradienį sukurta grupė „Kur stovi radarai Lietuvoje“, prie kurios gali prisijungti visos šalies vairuotojai. Pageidavimą prisijungti prie šios grupės patvirtina ją sukūręs administratorius. Prisijungusieji mato visos šalies vairuotojų talpinamą informaciją apie įvairiose šalies kampeliuose pareigūnų pastatytų trikojų radarų vietą. Pareigūnai tokio vairuotojų elgesio blogai nevertina, tikisi, jog patrauktas visuomenės dėmesys keis elgesį ir kelyje. Esą vairuotojai galbūt ims paisyti greičio ribojimo. O „Kur stovi radarai Lietuvoje“ grupėje jau verda kovos su trikojais planai: vieni talpina radarų nuotraukas, kiti nagrinėja jų sandarą ir būdus juos išjungti ar net siūlo įsigyti antiradarus – pareigūnų prie kelio pastatomų radarų buvimo vietą nustatančius įrenginius.

 

Daugiau straipsnių