Teisėtvarka

Apsimetė jog atvyko patikrinti pinigus ir su jais paspruko
  • Įkelta: 2020-01-28
Asociatyvi nuotrauka

Tauragės policija mėgina nustatyti asmenį pirmadienį apgavusi Dainavos gatvėje gyvenančią senolę. Sukčius iš moters išviliojo 600 eurų.

Apie įvykį policijai pranešta apie 9 val. Kaip rašoma pranešime spaudai, į namus Dainavos gatvėje atvyko vyras apsimetęs policijos pareigūno padėjėju ir apgaulės būdu pasisavino pinigus. Nuostolis – 600 eurų.

Pasak Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) vyr. specialistės Gretos Kęsminaitės, šis sukčius naudojo standartinę sukčiavimo schemą.

– Pareigūnu apsimetęs asmuo paskambino, pranešė, kad atvyks. Atvykęs sako, jog turi patikrinti pinigus, esą yra įtarimų, kad jie padirbti ir jais yra atsiskaitoma. Moteris padavė pinigus. Ir, greičiausiai, arba jis paprašė atnešti dar ką nors, arba jam likus vienam su pinigais jis pasišalino, pabėgo, – pasakojo policijos atstovė.

Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate praėjusiais metais užfiksuoti 34 sukčiavimo atvejai. Lyginant su 2018 m., sukčiavimo tendenciją regione mažėja.

Tauragės AVPK sulaukia mažiau pareiškimų dėl neva pareigūnų apsilankymų patikrinti turimų santaupų ar dėl telefoninių sukčiavimų ,,Alio mama“. Prieš perkant, bendraujant ar parduodant visada įvertinkite galimas rizikas.

Policija ragina gyventojus būti budriais ir nepakliūti į sukčių pinkles. Gyventojai turėtų įsidėmėti, kad policijos pareigūnai ar kitų įstaigų darbuotojai niekuomet nesiūlo „padėti“ į bėdą patekusiems artimiesiems, neprašo telefonu atskleisti konfidencialios informacijos apie gyventojų asmens duomenis, santaupas, kortelių ir sąskaitų numerius bei prisijungimo kodus ir nevaikšto po namus tikrindami santaupų.

Kiekvienu atveju, kilus įtarimams ar sulaukus įtartino skambučio ir vis abejojantiems informacijos tikrumu, visada kreipkitės į policiją arba skambinkite tel. Nr. 112 arba 8 700 60000.

Policija šia informacija prašo pasidalinti kaimynais, senyvo amžiaus žmonėmis.

Daugiau straipsnių