Teisėtvarka

Demaskuoti apgaulingą striukių verslą sukę latviai: pareigūnai ieško daugiau nukentėjusių
  • Įkelta: 2019-11-15

Tauragės AVPK nuotraukos 

„Tauragės žiniose“ šią savaitę rašėme apie apgautą striukes pirkusią moterį. Paaiškėjo, jog šis įvykis neatsitiktinis, apie neaiškią prekybą policija antradienį informuota dar kartą. Bendradarbiaudami su kolegomis iš Latvijos Tauragės AVPK pareigūnai demaskavo sukčiavimo schemą, pagal kurią katę maiše įsigijo ne vienas maža neva naujos striukės kaina susiviliojęs pirkėjas. 

Kaip informavo Tauragės AVPK komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Greta Kęsminaitė, lapkričio 8 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavo moters, gim. 1967 m., pareiškimą, kad lapkričio 7 d., apie 12.00 val. automobilių stovėjimo aikštelėje, Tauragėje, Gedimino g. 44, iš rusiškai kalbančio nepažįstamo vyriškio nusipirko plastikinį maišą su neva naujomis striukėmis, kurios, kaip vėliau paaiškėjo, yra dėvėtos. Moteris patyrė 200 eurų nuostolį. Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 182 str. 3 d., dėl sukčiavimo. 

Neilgai trukus, lapkričio 12 d. buvo gautas dar vienas pranešimas, kad tamsaus gymio vyras pardavinėja rūbus automobilių stovėjimo aikštelėje prie parduotuvės, Tauragėje, Vytauto g. Atvykus į vietą paaiškėjo, kad asmuo nelegaliai prekiauja striukėmis. Patikrinus dokumentus paaiškėjo, kad tai Latvijos pilietis, gim. 1964 m., kuris neturi leidimo prekybai. Jam surašytas protokolas už pažeidimą pagal LR ANK 154 str., už prekybos viešosiose vietose taisyklių pažeidimą.

Policijos pareigūnams tikrinat įvykius bei aktyviai bendradarbiaujant su Latvijos policijos pareigūnais buvo išaiškinta sukčiavimo schema. Paaiškėjo, kaip Latvijos piliečiai apgaudinėja pirkėjus. Vietas renkasi dažniausiai prie didžiųjų prekybos centrų, kur apstu pirkėjų. Prekyba vyksta dažniausiai iš automobilio. Atkreiptina, kad automobilio numeriai latviški ir asmenys nekalba lietuviškai, dažniausiai rusiškai. Reprezentuoja parduodama prekę kaip naują, bet už mažą kainą. Pirkėjus sudomina tuo, kad ji sandariai supakuota, nepažeista. Tik išėmus iš pakuotės paaiškėja, kad ji jau ne nauja, kažkam priklausiusi. Taip pirkėjas nusiperka katę maiše.

Lapkričio 14 d. vakarop pastebėtas automobilis su latviškais numeriais bei tamsaus gymio vairuotoju. Sustabdžius patikrinimui paaiškėjo, kad tai dar vienas latvis, gim. 1993 m., kuris automobilyje turėjo nemažai prekių. Apklausiant paaiškėjo, kad tai vyras, kuris apgavo lapkričio 7 d. moterį, gim. 1967 m., pardavęs jai prekių už 200 eurų. Asmuo sulaikytas.
Policijos pareigūnai aiškinasi aplinkybes toliau ir prašo visų asmenų, kurie susidūrė su panašiu įvykiu arba patys nukentėjo, kreiptis į Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkę Rimą Trijoniene tel.  8 700 65 010, el. paštu rima.trijoniene@policija.lt arba bendruoju informacijos telefonu 8 700 60 000/112.

Tvenkinyje rado kūną
  • Įkelta: 2019-10-31
Pasidarbavo ilgapirščiai
  • Įkelta: 2019-08-27
Daugiau straipsnių