Teisėtvarka

Užblokuotos piratinės svetainės filmai.in ir torrent.ai
  • Įkelta: 2019-10-07
Tačiau interneto naršyklėje suvedus svetainių adresus patenkama į prisijungimo formą, skirtą tik Apie tai, kad prieiga prie turinio bus blokuojama, svetainių administratoriai nepraneša

Kova su piratavimu internete įgauna apčiuopiamų rezultatų. Jau anksčiau blokuota prieiga prie lietuviškos svetainės „Linkomanija“, kuri buvo tapusi nelegalių filmų, muzikos ir kitos autorinėmis teisėmis apsaugotos kūrybos vagišių meka. Praėjusią savaitę Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) priėmė sprendimą įpareigoti interneto tiekėjus blokuoti prieigą prie dar dviejų nelegaliu turiniu besidalijančių svetainių: filmai.in ir torrent.ai.

Vilniaus apygardos administracinis teismas pagal Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA ir bendrovės „Internet Copyright Management LLC“ prašymus nutarė, jog svetainės filmai.in ir torrent.ai. pažeidžia kūrėjų teises suteikdamos prieigą prie autorinėmis teisėmis apsaugoto turinio internete. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) įpareigojo interneto tiekėjus  panaikinti prieigą prie šių svetainių.

Teisė taikyti privalomus nurodymus interneto tiekėjams, kad šie blokuotų piratines svetaines komisijai suteikta nuo pernai gegužės. LRTK yra užblokavusi keliasdešimt tokių svetainių, tarp jų – linkomanija.net.

Ne paslaptis, jog interneto vartotojai randa techninių galimybių draudimus apeiti. Kaip skelbia portalas 15min, bandantys prisijungti prie blokuotų interneto svetainių bus nukreipti į LRTK sukurtą informacinį interneto svetainės tinklalapį. Tačiau interneto naršyklėje suvedus svetainių adresus patenkama į prisijungimo formą, skirtą tik registruotiems nariams. Apie tai, kad prieiga prie turinio blokuojama, svetainių administratoriai nepraneša. 

 

Daugiau straipsnių