Teisėtvarka

Chuliganai suniokojo lauko skaityklą
  • Įkelta: 2019-08-19
Nuotrauka iš B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos „Facebook“ profilio

Knygų mėgėjai Pilies aikštėje neberas visą vasarą veikusios lauko skaityklos. Apie tai paskelbė bibliotekininkai, mat savaitgalį ji buvo suniokota pasidarbavus chuliganams.

Šią vasarą Tauragės rajono B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka bandė išeiti iš savo rėmų – įrengė knygų mainų dėžutes įvairiose Tauragės vietose, o Pilies aikštėje dienomis veikė lauko skaitykla. Aikštėje ant suoliukų su knyga popietes leido nemažai tauragiškių, jiems išsirinkti knygą pagelbėdavo budinčios bibliotekininkės.

„Beveik visą vasarą taip džiaugėmės lauko skaityklėle ir kultūringais tauragiškiais. Gaila, kad šį savaitgalį chuliganiškų paskatų vedini piliečiai palietė Viešajai bibliotekai priklausantį turtą. Deja, kurį laiką, kol bus suremontuota nuniokota lauko skaitykla, Pilies aikštėje nesusitiksim. Jei norėtumėte ramiai prisėsti ar paskaityti, labai kviečiame Jus į smagią lauko erdvę prie bibliotekos,“ – tokį įrašą savo „Facebook“ paskyroje paskelbė Tauragės rajono B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka.

Bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sandra Lėkytė teigė, jog išlaužtas skaityklėlės duris bibliotekininkės rado pirmadienio rytą.

– Kada tai buvo padaryta, mes ir patys nežinom, penktadienį popiet skaityklėlė kaip įprastai po darbo buvo užrakinta, o pirmadienį kolegės rado išlaužtą. Iškvietėm policijos pareigūnus, sakė bandys atsukti  vaizdo kamerų įrašus ir žiūrėsim, kas ir kada. Gal bent sužinosim, kurią dieną, – pasakojo bibliotekininkė.

Pasak jos, buvo išlaužtos periodinių leidinių lentynėlės durys. Ar kas nors paimta, dar aiškinamasi. Taip pat dar nenustatyta ir žala, skaityklėlė išvežta remontui.

– Tikimės, kad greit sutaisys ir galėsim vėl pastatyti, – sakė S. Lėkytė.  

Daugiau straipsnių