Teisėtvarka

Senolę apgavo apsimetęs policijos pareigūnu
  • Įkelta: 2019-07-08

Policijos departamentas praneša, jog penktadienį apie vidurdienį į pagyvenusios moters namus užsukęs nekviestas svečias pasisavino jos santaupas. Kaip dažnai nutinka, sukčius apsimetė policijos pareigūnu.

Liepos 5 d., apie 11.20 val. pas 76-erių moterį, atėjęs vyriškis prisistatė policijos pareigūnu ir apgaulės būdu išviliojo pinigus, rašoma policijos suvestinėje. Senolė patyrė 2 600 eurų nuostolį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 182 str. 1 d., dėl sukčiavimo.

Tauragės AVPK komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Greta Kęsminaitė „Tauragės žinioms“ pasakojo, jog senolė apgauta pritaikius sukčių jau pamėgtą schemą:

– Iš pradžių paskambino, prisistatė kaip policijos pareigūnas Vytautas Bendoraitis. Močiutei pasakė, jog jos pensija padirbta ir ji už komunalines paslaugas atsiskaitinėja padirbtais pinigais. Tada pasiklausė adreso, atėjo į namus ir paprašė parodyti turimas santaupas. Senolei atnešus pinigus, paprašė dar kažko ir kol ji ieškojo, čiupo banknotus ir pasišalino.

Pareigūnas Vytauto Bendoraičio pavarde buvo išgalvotas. Pasak G. Kęsminaitės, toks komisariate nedirba. Apsirengęs vyriškis buvo paprastai, nors kartais sukčiai pasistengia pasipuošti ir policijos pareigūnų tarnybinę uniformą primenančiais atributais.

Atvejai, kai sukčiai, apsimetę policijos pareigūnais, apgauna gyventojus, gan dažni. Policijos pareigūnai dar kartą primena ir įspėja, ypač vyresnio amžiaus gyventojus – būkite budrūs, nepasitikėkite įtartinais asmenimis ir kilus bet kokiam įtarimui, susisiekite su policijos pareigūnais greituoju pagalbos telefonu 112.

Pareigūnai nevaikšto po namus, neprašo elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų, netikrina, ar nepadirbta pensija.

Daugiau straipsnių