Teisėtvarka

Šalį sukrėtusi tragedija: kraupiai sumuštos septyniolikmetės artimieji prašo pagalbos
  • Įkelta: 2019-05-30

Smurtas prieš paauglę Tauragės rajono kaimo turizmo sodyboje sukrėtė visą šalį. Stipriai sumušta mergina gydoma reanimacijoje, o jos artimieji kreipėsi pagalbos į visuomenę. Tuo metu įtariamasis toliau lanko mokyklą.

Gegužės 26-osios paryčiais, apie 4.30 val., pirminiais tyrimo duomenimis, vienoje Tauragės rajono kaimo turizmo sodyboje neblaivus nepilnametis (gim. 2001 m.), naudodamas fizinį smurtą, pasikėsino išžaginti nepilnametę (gim. 2002 m.). Paaiškėjo, kad mergina buvo stipriai sumušta. Nepilnametė paguldyta Kauno klinikų Reanimacijos skyriuje. Portalas DELFI skelbia, jog savaitgalio įvykius Tauragės rajone narplioja Klaipėdos prokuratūra. Portalas jurbarkosviesa.lt rašė, jog Skaudvilės apylinkėse esančioje pirtyje savaitgalį vyko moksleivių vakarėlis – dešimtokai ir vyresniųjų klasių mokiniai šventė mokslo metų pabaigtuves.

Paaiškėjo, kad įtariamasis – rytų kovos menų treniruotes lankantis jurbarkiškis. Portalo Lrytas.lt duomenimis, smurtautojas atsidūrė areštinėje, bet greitai buvo išleistas į laisvę, jam skyrus švelnesnę kardomąją priemonę nei suėmimas – rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Vaikinui už sunkius nusikaltimus prieš paauglę gresia kalėjimas. Įtariamasis antradienį jau buvo laisvas, ėjo į mokyklą, o mergina tuo metu kentė skausmus ligoninėje. Jam pareikšti įtarimai tik dėl pasikėsinimo išžaginti. Įtariamasis savo kaltės nepripažįsta, nors jį ir remia prie sienos svarūs įkalčiai, liudininkų parodymai. Žiniasklaidoje taip pat skelbiama, jog įtariamasis – Jurbarko politikės sūnus. Viešoje erdvėje plinta nuogąstavimai, jog tai gali padėti smurtautojui išsisukti nuo bausmės.

Trečiadienį socialiame tinkle „Facebook“ pasklido sužalotos merginos giminaitės pagalbos šauksmas. „Gegužės 26 dienos rytą mūsų šeimą pasiekė sukrečianti žinia: per klasės vakarėlį Tauragės rajone esančioje kaimo turizmo sodyboje buvo pasikėsinta išžaginti Eržvilko gimnazijos dešimtokę Karoliną – mano vyro dukterėčią. Žiauriai sudaužyta mergina gydoma Kauno klinikų Reanimacijos skyriuje. Jai smarkiai pažeista trachėja, išmušti keli dantys, sutrupintas žandikaulis, nustatyta labai stipri kaklo trauma (juk daužė kovų menų prizininkas!..) Kaip sakė liudininkai, jos veido nebuvo galima atpažinti“.
Giminaitė apie paauglę atsiliepė tik gražiais žodžiais: „Karolina turi begalinį norą gyventi!!! Ačiū Dievui ir gydytojams, kurių pagalba ji dar gyva. Ji labai jauna, 17 metų, bet išgyvenusi labai daug. Sulaukusi vos trejų metukų, neteko mamos (žuvo avarijoje). Po to persikėlimai gyventi iš vienų namų į kitus. Tėvui dukrelę auginti padėjo mama, sesuo. Mergina buvo stipri. Visada besišypsanti, maloni, skleidžianti aplinkui save meilę, džiaugsmą, šilumą. Niekada nesiskundžianti, trykštanti jaunatviška energija. Mokėsi gerai. Mylima mokytojų, draugų, klasės draugų ir, žinoma, tėvo šeimos narių ir giminaičių.
Atskleidusi situaciją šeimoje, moteris prašė pagalbos: „Karolinos tėtė – kenčiantis begalinį skausmą, pasimetęs ir sugniuždytas dėl vienturtės dukros nelaimės. Ar daug galįs jai padėti ir ieškoti teisingumo, gaudamas nedidelį atlyginimą!?.. Prašyčiau draugų, pažįstamų, neabejingų smurtui žmonių parėmimo. Pinigėliai labai bus reikalingi ilgam tolimesniam Karolinos gydymui ir gero advokato samdymui“.

Jau šįryt moteris parašė dėkojanti visos šeimos vardu už pinigėlius, paramą, palaikymą, gerus žodžius ir palinkėjimus. „Tegul jums visiems gerumas sugrįžta su kaupu“, – rašo ji.

Istorija sujaudino ir Lietuvos garsenybes. Pagalbos šauksmu socialiniame tinkle pasidalijęs žurnalistas Saugirdas Vaitulionis ieškoti pagalbos ėmėsi pats, prisijungė ir verslininkė Daina Bosas. „Mes kartu su Daina Bosas jau kalbamės su keliais teisininkais, šiandien šis klausimas bus išspręstas ir mergina bei jos šeima bus pasirūpinta tinkamai! Karolinai yra sumaitotas veidas, nosis, išmušti dantys – visa tai sutvarkyti kainuoja daugybę pinigų. Jau sutariau su viena grožio klinika, kuri sugrąžins gyvulio iš jos atimtą grožį! Laikykime kumščius! Tikiu, kad teisingumas nugalės ir viskas išsispręs taip, kaip turi.“

 

Daugiau straipsnių