Teisėtvarka

Vandalizmas žaidimų aikštelėje: sušaudė stendą, apdegino namelį
  • Įkelta: 2019-04-29
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Į pavasarinę talką šeštadienį susirinkę Aerodromo bendruomenės „Aušra“ nariai liko priblokšti – rado apgadintą poilsio aikštelę, kurią buvo įsirengę savo pastangomis ir lėšomis. Chuliganai ne tik sugadino sūpynes – linksminosi išradingais būdais. Bandyta sudeginti žaidimų namelį, o stendas sušaudytas.

Bendruomenės „Tauragės aušra“ pirmininkas Aloyzas Turauskis „Tauragės žinioms“ sakė, kad žaidimų aikštelę nusiaubtą rado besiruošiant pavasarinei talkai, šeštadienį. Apie sugadintą bendruomenės turtą informuoti policijos pareigūnai ir ugniagesiai. Policija pranešė, jog pradėtas tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, o nuostoliai dar tikslinami. Anot A. Turauskio, iškviesti ir ekspertai, kurie tyrė, kokias šaunamaisiais ginklais buvo šaudoma. Pasak jo, greičiausiai tai – orinis pistoletas, galimai savadarbis.

Pirmadienį į įvykio vietą nuvykusi žurnalistė vaikų žaidimų aikštelę rado jau sutvarkytą – „Aušros“ bendruomenė šeštadienį plušėjo pavasarinės aplinkos švarinimo akcijos „Darom“ metu. Tačiau ant medinio vaikų žaidimo namelio aiškiai matyti deginimo žymės, apiplėšytas ir stogelis.

– Atėjom talkai ruoštis, ir radom padegtą namelį, sulaužytas sūpynes, stogą išplėšytą. Susitvarkėm, surinkom stiklus, šiukšles, gal dabar jau nurims, policija vis pravažiuoja, pasižiūri, – kalbėjo pirmininkas.

A. Turauskis pasakojo, jog žaidimų aikštelėje žmonės matė siautėjant keletą 12–15 metų paauglių.

– Mes patys nematėm, todėl ir kvietėm policiją. Yra žmonių, kurie matė, bandė pabaidyti juos. Bet dabar tokie įstatymai, kad baugu ką nors vaikams pasakyti, jei tėvai nesusitvarko, neišauklėja, svetimi neišauklės. Ne pirmą kartą nukenčia aikštelė, jie čia ateina parūkyti, įvairius gėrimus geria, šiukšlina, žiebtuvėlius sprogdina. Bandėm patys ieškoti, kai buvo stalus sulaužę, bet tegul tiria policija. Maždaug yra žinoma, kas, vardai surašyti, manau, greit suras, – sakė bendruomenės pirmininkas.

Vaikų žaidimo aikštelę bendruomenė „Tauragės Aušra“ yra įsirengusi ir prižiūri savo pastangomis. Žalioje pievelėje Vaivos gatvės gale įrengtos sūpynės vaikams, treniruokliai, suolelis, žaidimų namelis, tinklinio aikštelė.  Anot bendruomenės pirmininko, į aikštelę ateina tėvai su vaikais, žaidžia, džiaugiasi. Todėl labai nesmagu, kad kažkam jauki, žalia bendruomenės erdvė užkliūva. Pasak A. Turauskio, vienintelė išeitis atbaidyti chuliganus – įrengti stebėjimo kameras:

– Mieste juk irgi, vagia gėles, našlaites. Bet tik iki ten, kur stebėjimo kamera nepasiekia. Toj pusėj, kur kameros, nė viena našlaitė neišrauta. Policijos pareigūnai taip pat patarė, kad vaizdo kameros padėtų. Taigi, greičiausiai, susidėsim po kažkiek, ir pasistatysim, bus rami galva.

Sulaikytas vogtas BMW X5
  • Įkelta: 2018-11-16
Daugiau straipsnių