Teisėtvarka

Išjungus „inkilus“ atkuto pažeidėjai
  • Įkelta: 2019-03-01

Jau skelbėme, jog visą vasarį Tauragės AVPK pareigūnai aktyviai patruliavo nežymėtomis transporto priemonėmis, fiksuodami kelių eismo taisyklių pažeidėjus. Pastebėta, jog išjungus greičio matuoklius stipriai padaugėjo greičio viršytojų.

Policija Tauragės AVPK aptarnaujamoje teritorijoje visą vasario mėnesį aktyviai vykdė prevencinę priemonę, kurios metu buvo fiksuojami šiurkštūs Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Priemonės metu patruliavimas buvo neviešas (neuniformuoti pareigūnai, nežymėtas policijos automobilis) ir mišrus (uniformuoti pareigūnai, nežymėtas automobilis). 

Tauragės AVPK atstovė spaudai Greta Kęsminaitė informavo, jog per mėnesį buvo užfiksuota šimtai kelių eismo taisyklių pažeidimų: 151 lenkimas draudžiamose vietose (sankryžos, pėsčiųjų perėjos), 26 ištisinės linijos kirtimai, 4 važiavimo per geležinkelio pervažas taisyklių pažeidimai bei net 360 leistino greičio viršijimo atvejai. Priemonės metu buvo patruliuojama Tauragės, Šilalės, Šilutės rajonuose ir Pagėgių savivaldybėje. Daugiausia pažeidimų nustatyta Šilutės rajono kelyje 141 (Kaunas – Jurbarkas – Šilutė – Klaipėda).

„Policijos pareigūnai pastebėjo, kad daugiausiai vairuotojai daro nusižengimus vietose, kuriuose leistinas važiavimo greitis (dėl kelio būklės ar dėl to, kad pavojingi ruožai ir įvyksta daug eismo įvykių) sumažintas. Tokiose atkarpose vieni vairuotojai važiuoja leistinu ir saugiu greičiu, o kiti vairuotojai važiuoja viršydami leistiną ir saugų greitį bei lenkia neleistinose vietose. Išjungus momentinio greičio matuoklius („inkilus“) vairuotojai yra mažiau atsakingesni keliuose, nesilaiko Kelių eismo taisyklių. Vykdant prevencinę priemonę policijos pareigūnai tuo įsitikino ne kartą, tai įrodo ir užfiksuotų nusižengimų skaičius per vieną mėnesį,“ – informavo komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė G. Kęsminaitė.

Nuo vasario 11 dienos valstybinės reikšmės keliuose buvo išjungti 139 momentiniai greičio matuokliai, dar vadinami „inkilais“, kadangi Automobilių kelių direkcija nusprendė nebetęsti sutarties su paslaugos teikėjais. Skelbiama, kad žymiai pigesni ir efektyvesni yra vidutinio greičio matuokliai, kurių šiuo metu šalyje yra apie 50. Iš viso jie padengia apie 120 kilometrų. Iki kitų metų planuojama įrengti dar šimtą šių matuoklių, skelbia Automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos.

Policija praneša, jog pažeidėjai be dėmesio neliks. Pareigūnai, siekdami užtikrinti eismo saugumą, ir toliau tikslingai rengs prevencines priemones visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje.

Sulaikytas vogtas BMW X5
  • Įkelta: 2018-11-16
Daugiau straipsnių