Teisėtvarka

Teismas: Sporto mokyklos direktorius Audrius Bitinas atleistas teisėtai
  • Įkelta: 2019-02-18

Trečiadienį Tauragės apylinkės teismas atmetė Audriaus Bitino ieškinį, kuriame jis prašė panaikinti savivaldybės Tarybos sprendimą. Praėjusių metų rugsėjo mėnesį atleistas Sporto mokyklos direktorius turės padengti beveik 3,5 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų. Tiesa, šį sprendimą A. Bitinas dar gali apskųsti.

Tauragės apylinkės teismas žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą, pagal ieškovo, buvusio Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos direktoriaus A. Bitino ieškinį. Šiuo metu užsienyje dirbantis ir posėdyje dalyvauti negalėjęs vyras siekė įrodyti buvęs atleistas iš darbo neteisėtai, todėl padavė Tauragės rajono savivaldybę į teismą. A. Bitinas prašė priimti jį į reorganizuotos įmonės Sporto centras direktoriaus pareigas bei priteisti vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo datos.

A. Bitinas atleistas praėjusių metų rugsėjo 5 dieną. Ieškinyje Tauragės rajono savivaldybės administracijai jis teigė, kad reorganizuojamo Sporto centro direktoriaus pareigos turėjo būti pasiūlytos jam. Esą reorganizavimas nėra priežastis jį atleisti iš darbo. Nuo 2010 m. Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklai vadovavęs A. Bitinas įsitikinęs, kad yra tinkamas eiti šias pareigas.

Savivaldybė su buvusio vadovo ieškiniu nesutiko, tvirtindama, kad atleidžiant A. Bitiną buvo laikomasi visų Darbo kodekso numatytų reikalavimų. Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos direktoriui perkėlimo teisė, reorganizuojant prijungimo būdu, negalėjo būti taikoma ir jis galėjo būti atleistas, nebuvo laisvos Tauragės sporto centro direktoriaus darbo vietos.

Buvęs Sporto mokyklos direktorius trijuose vykusiuose teismo posėdžiuose nedalyvavo. Iš pradžių jam atstovavo advokatas Remigijus Rinkevičius, nes ieškovas dirbo Norvegijoje. Šių metų sausio 9 dieną jis teismui pateikė prašymą atidėti bylos nagrinėjimą, esą nutraukė sutartį su advokatu, o susirasti naują ir pasiruošti bylai reikia laiko. Teismas iš dalies tenkino A. Bitino prašymą, tačiau perspėjo dėl bylos vilkinimo. Nei sausio 10, nei sausio 24 dienos posėdžiuose A. Bitinas nedalyvavo. Teismą jis informavo apie pasikeitusį advokatą, be to vėl pranešė, kad išvyko dirbti į užsienį.

Teismui pripažinus, kad savivaldybė atleido ieškovą teisėtai, A. Bitino ieškinys buvo atmestas. Kartu nebeliko ir pagrindo tenkinti ieškovų reikalavimų dėl prašomos kompensacijos.

A.Bitinui teks sumokėti 3 642 eurus bylinėjimosi išlaidų Tauragės rajono savivaldybės administracijai. Sprendimas per 30 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui per Tauragės apylinkės teismo rūmus.

Susisiekus su A. Bitinu šis teigė, jog apie sprendimą žino, tačiau šis jo nenustebinęs: „džiaugiuosi, kad turiu 30 dienų apgalvoti tolimesnius žingsnius. Manau, laikas atsakys į daugelį klausimų“.

Daugiau straipsnių