Teisėtvarka

Girtas prie vairo įkliuvęs prokuroras nušalintas nuo pareigų
  • Įkelta: 2019-01-18

Trečiadienį Lietuvos prokuratūra minėjo 100-mečio jubiliejų. Nežinia, ta ar kita proga išvakarėse Tauragės apygardos prokuroras Eduardas Builisovas kilnojo taurelę, tačiau darbo dienos pabaigoje jis įkliuvo prie vairo girtas. Pasak Tauragės apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro, E. Builisovas nuo pareigų nušalintas, o Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo ikiterisminį tyrimą.

„Tauragės žinios jau rašė, kad antradienio vakarą policijos pareigūnams Tauragėje neblaivus įkliuvo Tauragės apylinkės prokuroras. Apie tai pranešė Generalinė prokuratūra.  Apie 17 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai Vytauto gatvėje, netoli parduotuvės „Topo centras“, sustabdė patikrinti įtartinai manevruojantį automobilį „Peugeot 407“. Patikrinus vairuotojo blaivumą, jam nustatytas daugiau kaip 1,7 promilės girtumas. Paaiškėjo, kad mašiną vairavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras Eduardas Builisovas.
Baudžiamojo kodekso 281 str. 7 d. nustatyta, kad už vairavimą kelių transporto priemonės apsvaigus nuo alkoholio, kai jo koncentracija kraujyje viršija 1,5 promilės asmuo baudžiamas bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Tądien su Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros vyriausiuoju prokuroru Gražvydu Žebeliu „Tauragės žinioms“ susisiekti nepavyko – jis buvo išvykęs į Lietuvos prokuratūros 100-mečiui skirtą konferenciją Vilniuje.

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Greta Kęsminaitė, paprašyta pateikti daugiau informacijos apie šį įvykį, atsakė, kad E. Builisovas nebuvo sulaikytas, o ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 281 str. 7 d. pradėjo Generalinė prokuratūra.

Generalinė prokuratūra paskelbė, kad gavęs pranešimą apie šį įvykį generalinis prokuroras Evaldas Pašilis pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jame teigiama, kad, kaip ir kitais atvejais, šis įvykis bus išsamiai ištirtas ir įvertintas atlikus visas numatytas vidines procedūras. Anot pranešimo, per pastaruosius keletą metų dėl aplinkybių, susijusių su alkoholio vartojimu, darbo prokuratūroje neteko šeši asmenys.

Penktadienį Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Gražvydas Žebelys, pakalbintas „Tauragės žinių“, sakė, kad prokuroras nuo ketvirtdienio E. Builisovas nušalintas nuo pareigų. Šiuo metu jis turi nedarbingumą.

Pasak G. Žebelio,  tyrimas dėl šio įvykio jau vyksta, o jam vadovauja Klaipėdos apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Linas Kiaurakis. Susisiekti su juo „Tauragės žinioms“ nepavyko.

Daugiau straipsnių