Teisėtvarka

Automobilių prekeivių namuose atliktos kratos
  • Įkelta: 2018-10-04

Rugsėjo 26 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, pasitelkę kitų kriminalinės policijos padalinių pareigūnus, Šilalėje, naudotų automobilių prekyba užsiimančiose įmonėse, jų vadovės, įmonių darbuotojų ir kitų su šiomis įmonėmis susijusių asmenų gyvenamosiose patalpose, atliko kratas. Šie asmenys neteisėtą prekybą vykdė Tauragėje ir kituose rajonuose.

Kriminalistų turimais duomenimis, daugiau kaip 20 asmenų, tarp kurių ir įmonės darbuotojai, automobilių prekybą vykdė klastodami automobilių pirkimų-pardavimų dokumentus. Vienos iš įmonių vardu per 2017 metus buvo parduota automobilių už daugiau kaip 3 milijonus 250 tūkstančių eurų. Valstybei už tokio masto prekybą įmonė sumokėjo tik nepilnus 3000 eurų. Su neteisėta automobilių prekyba siejami asmenys savo neteisėtą automobilių prekybą vykdė Klaipėdos, Kauno, Telšių ir Tauragės apskrityse.

Kratų metu išimti didelės sumos grynųjų pinigų, finansiniai dokumentai, kompiuterinės laikmenos ir kiti ikiteisminiam tyrimui reikšmingi dokumentai. Įmonei vadovaujantys asmenys buvo sulaikyti. Po apklausų jiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti. Vienas iš asmenų įpareigotas periodiškai registruotis policijos įstaigoje. Automobilių prekeiviai įtariami vykdę neteisėtą komercinę veiklą, apgaulingai tvarkę buhalterinę apskaitą. Įtarimai kai kuriems asmenims pareikšti ir dėl galimo neteisėto praturtėjimo. Asmenims teks sumokėti nuslėptus mokesčius. Be to jiems gresia laisvės atėmimas iki 4 metų.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyrius.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai ir toliau vykdys aktyvias priemones, nukreiptas į asmenis, užsiimančius neteisėta naudotų automobilių prekyba ir ragina gyventojus, kad pirkdami automobilius, iš jų pardavėjų reikalautų, kad pasirašomuose dokumentuose būtų nurodytos realios automobilio pirkimo kainos.

Daugiau straipsnių