Teisėtvarka

Už karvės nepriežiūrą – baudžiamoji atsakomybė
  • Įkelta: 2018-05-17
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Trečiadienį eilinio patikrinimo metu, Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai, užsukę į Tauragės rajono Žygaičių miestelį 54 metų moteriai priklausantį ūkį, rado sužalotą ir neprižiūrėtą karvę. Įvykį tiria VMVT ir policija.

Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Kęstutis Patašius „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad sužalotas gyvūnas aptiktas eilinio inspektorių patikrinimo metu.

– Ūkiniame pastate inspektoriai aptiko karvę, kuri buvo su išnirusiais dubens kaulais. Galvijas negalėjo atsikelti, nebuvo padėta pašaro ir vandens atsigerti. Gyvulys nuolat mūkė, kankinosi. Karvės nebuvo apžiūrėjęs veterinarijos gydytojas. Inspektoriai rekomendavo susisiekti su veterinarijos gydytoju. Pagal procedūras į įvykio vietą buvo iškviesti policijos pareigūnai, kad būtų užfiksuotas įvykis. Moteris atsižvelgė į mūsų rekomendacijas. Atvykęs veterinarijos gydytojas, įvertinęs galvijo sveikatos būklę, karvę užmigdė, – situaciją apibūdino K. Patašius ir paragino ūkininkus, sunegalavus gyvuliui, nedelsiant kviesti veterinarijos gydytoją.

Anot pašnekovo, inspektoriai pažeidimų žygaitiškės ūkyje yra užfiksavę ir anksčiau, tačiau jie buvę smulkūs.

Dėl šio įvykio Tauragės apskrities vyriausias policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 310 straipsnį, kuriame teigiama, kad tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Tauragės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko teigimu, žiaurus elgesys su gyvūnais ne dažnas. Primename, kad ir visko mačiusius inspektorius sukrėtęs gyvūnų nepriežiūros atvejis užfiksuotas 2017 metų vasarį Tauragės rajono Būdviečių kaime. Viena telyčia rasta nugaišusi, kiti kankinami ir išsekę, patalpose – antisanitarinės sąlygos.

Susimušė broliai
  • Įkelta: 2018-02-12
Daugiau straipsnių