Teisėtvarka

Įtariama, kad Šilinės girininkijoje siaučia padegėjas
  • Įkelta: 2018-05-14

Gaisrai miškuose nesiliauja – per kelias dienas kilo jau šeši, kadangi nei grybautojų, nei uogautojų šiuo sezonu nėra, įtariamas padegimas. Savivaldybėje sušauktas ekstremalių situacijų valdymo komisijos posėdis.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio vyriausiasis miškininkas  Antanas Gaudiešius sako, kad per kelias dienas miškas išdegė taip, kaip nebuvo išdegęs per penketą metų.

– Šiuo metu Tauragės miškuose pasiekta ketvirta gaisringumo klasė, artėjama prie pačios aukščiausios – penktosios. Miškas dega ruože nuo kariškių keliuko iki Žukų kelio. Visi gaisrai kyla Šilinės girininkijoje, palei keliukus. Matyt, pravažiuojant keliu kažkas padeginėja, kitaip nebus. Pirmasis gaisras šeštadienį kilo 42 miško kvartale, netoli kariškių bazės, antrasis naktį iš šeštadienio į sekmadienį – 30 kvartale, išdegė virš keturių hektarų miško paklodės. Šiandien degė miškas 16;15 kvartale ir už naujųjų kapinių. Iš viso šiandien gaisras kilo keturiose židiniuose, degė virš  1 ha miško plotas. Mišką gesino apie 50 miškininkų, gausios ugniagesių komandos ir karių pajėgos. Taip pat buvo padegtos dvi šakų krūvos,  – ekstremalių situacijų valdymo komisijos  posėdyje su situacija supažintino A. Gaudiešius.

Posėdžio metu svarstyta, kokių priemonių imtis, kad būtų užkirstas kelias galimam miškų gaisrų pavojui. Svarstyta apie ekstremalios situacijos paskelbimą, tačiau bent kol kas nuo šios minties susilaikyta, mat orų prognozės žada lietų.  Prašyta policijos pareigūnų pagalbos, kad skirtų papildomų pajėgų, kurie galėtų  patruliuoti Šilinės girininkijos miškais vingiuojančiais keliukais. Svarstyta apie draudžiamų ženklų miško prieigose įrengimą. Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis žadėjo susisiekti su pasieniečiais, kad reikalui esant, nakties metu virš Šilinės girininkijos būtų pakeltas sraigtasparnis. Miško plote, kur pastarosiomis dienomis siaučia gaisrai, ketinta įrengti vandens rezervuarą.

A. Gaudiešius pasakojo, kad dienos metu apie kilusius gaisrus informuoja trijose bokšteliuose budintys žmonės, tačiau didžiausia bėda naktį, kai žmonės baigia budėjimą. Tikimasi, kad galimą padegėją suvaldyti padės padidintas dėmesys ir mestos pajėgos.

Susimušė broliai
  • Įkelta: 2018-02-12
Daugiau straipsnių