Teisėtvarka

„Kamuolinių“ grupuotės pėdsakai atvedė į Tauragę
  • Įkelta: 2018-04-27
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Praėjusią savaitę surengta neeilinė pareigūnų operacija, kurios metu suduotas triuškinantis smūgis Lietuvą ir kitas šalis šiurpinusiai „kamuolinių“ grupuotei. Paviešintame grupuotės narių sulaikymo vaizdo įraše matyti, kad viena iš sulaikymo operacijų įvykdyta ir Tauragėje, Norkaičių kaime. Tai patvirtino ir Policijos departamentas.

Vienam stambiausių pastarojo meto organizuotam nusikalstamam susivienijimui – „kamuolinių“ grupuotei, praėjusią savaitę atėjo galas.  Surengtoje slaptoje policijos operacijoje dalyvavo apie 300 policijos pareigūnų, pasitelkti ir  Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojai. Policijos departamentas informavo, kad pareigūnai sulaikė 19 asmenų, nuo žemiausios iki aukščiausios grandies. Tarp suimtųjų – ir gaujos lyderiu laikomas Giedrius Janonis-Kamuolys.

Kamuolio pravardę G. Janonis gavo, nes yra tiesiog pamišęs dėl futbolo. Jo namuose gausu akcentų susijusiu su šia sporto šaka.

Suimtieji įtariami tokiais nusikaltimais kaip narkotinių medžiagų, ginklų kontrabanda, sunkūs bei apysunkiai kūno sužalojimai, taip pat dalyvavimas nusikalstamame susivienijime. Įtariamuosius teismas leido suimti 2–3 mėnesiams.

Paviešintame grupuotės narių sulaikymo vaizdo įraše matyti, kad viena iš sulaikymo operacijų vykdyta ir Tauragėje, Norkaičių kaime, Užuovėjos gatvėje. Tai patvirtinti „Tauragės žinios“ paprašė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjo  Ramūno Matonio.

– Galime patvirtinti, kad tam tikri veiksmai vyko ir Tauragėje. Daugiau komentarų kol kas neturime, – laiške rašė R. Matonis.

Vaizdo įraše matyti, kaip „Aras“ kovotojai vyriškį sodina į baltos spalvos autobusiuką. Iš kiemo autovežiu išgabenti du automobiliai.

Policijos departamentas informavo, kad pareigūnai, ieškodami ginklų, narkotikų ir neteisėtai įgyto turto pareigūnai atliko daugiau kaip šimtą kratų. Per jas paimta įvairių rūšių šaunamųjų ginklų, šovinių ir sprogstamųjų medžiagų. Kratų metu pareigūnai įsitikino, kad grupuotės nariai mėgavosi prabanga. Jų garažuose stovėjo prabangūs automobiliai „Porsche“, „Tesla“, „Mercedes-Benz“, namuose rastos didelės pinigų sumos.

Įtariama, kad grupuotės nariai praturtėjo darydami nusikaltimus, policija areštavo kelių milijonų eurų vertės turto. Manoma, kad nemažai turto jie galėjo legalizuoti perleisdami jį savo artimiesiems, kurdami įvairias pinigų plovimo schemas, steigdami įmones.

Susimušė broliai
  • Įkelta: 2018-02-12
Daugiau straipsnių