Teisėtvarka

Virtuali realybė – paskutinis mados klyksmas
  • Įkelta: 2018-03-02
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Po šios pramogos užlieja emocijos, realūs potyriai ir vaizdiniai, kuriuos esate patyrę kalnuose ant slidžių, saulėtame paplūdimyje, jodinėdami ant žirgo, žaisdami krepšinį ar futbolą. Pasitaiko ir gerokai aštresnių pojūčių, kai nuo adrenalino dozės net pykina, išpila šaltas išgąsčio prakaitas. Virtuali realybė – bene karščiausia jaunimo laisvalaikio pramoga, su kuria supažindina „VR taško“ atstovas Algirdas Šaulys.

Virtuali realybė – netolima ateitis, kai kurių specialistų teigimu – dabartis, kuri neabejotinai keičia žmonių mąstymą ir elgesį. Didžiausios pasaulio technologijų ir pramogų kompanijos jau varžosi tarpusavyje, siūlydamos elektronikos įrankius: akinius, ekranus, kurie panardina į virtualią realybę.

Šių technologijų kritikai skaičiuoja gerąjį ir blogąjį šio turinio poveikį, tačiau šias paslaugas teikianti pramonė kalba apie milžinišką potencialą. Jau dabar veikia virtualios realybės ligonių reabilitacijos programos, sukurtos edukacinės priemonės profesiniam tobulėjimui.

Kol milžiniškais tempais tobulėjanti technologija skinasi kelią realioje tikrovėje, pramogų pasaulio atstovai siūlo atsipalaiduoti ir išbandyti virtualią realybę savo namuose, įmonės vakarėlyje, vaikų gimtadienyje.

– Virtuali realybė – naujovė, kuri kviečia nusikelti į kitas erdves, truputį apgauti save, – pristatydamas pakankamai brangią virtualios realybės įrangą kalbėjo „VR Taškas“ atstovas Algirdas Šaulys.

„HTC vive“ įrangos dėka vartotojas gali tapti kuo nori: pilotuoti lėktuvą, slidinėti kalnuose, kovoti ringe, vairuoti lenktyninį automobilį, pasivaikščioti po kalnus, šaudyti zombius. Skirtingai nei kompiuterio programos, čia dar teks atlikti realius judesius bei pamankštinti raumenis.

Ne vienas, išbandęs bokso ringo erdvę, po dvikovos yra priverstas šluostyti prakaitą. Veiksmo metu tenka gerokai pasistengti smūgiuojant rankomis, judant ir bandant išvengti priešininko smūgių. Įspūdingus kalnų vaizdus ir slidinėjimo trasas „VR taškas“ paverčia ne tik puikia adrenalino doze, bet ir neišdildomais įspūdžiais.

„VR taško“ vadovas A. Šaulys tikina, kad ne kartą išbandant šią pramogą pasitaikė kurioziškų situacijų. Jis pats, mosuodamas rankomis, vos nesugadino namų šviestuvo, kai įsijautęs į krepšininko rolę, bandė įdėti kamuolį iš viršaus. Šypseną aplinkiniams kelia ir nuo kalno su slidėmis čiuožiantys ar nuo zombių bėgantys pramogos vartotojai. Įsijautę į dalyvio rolę, neretai nugriūna ar atlieka keisčiausius judesius.

Virtuali realybė abejingų nepalieka, nes gali prisitaikyti prie kiekvieno poreikių. Anot A. Šaulio, pramogautojai gali akimirksniu nusikelti meditacijos seansui į Havajus, vaikštinėti po smėlėtus Turkijos paplūdimius, gali šokti ant žirgo ir leistis kalvomis, o netrukus sėsti prie formulės bolido vairo.

Virtualių erdvių pasiūla nuolat auga. „VR Taškas“ kiekvieną savaitę šį turinį papildo, todėl išbandyti visų pramogų beveik neįmanoma. Kai kurie šią įrangą nuomojasi ir antrą, ir trečią kartą: vieni mielai leidžiasi į virtualios realybės pramogas, antri tiesiog linksmai stebi, kaip kitame pasaulyje džiūgauja vakarėlio dalyviai.

A. Šaulys prisipažino, kad labiausiai ši pramoga domina vaikus ir paauglius, tad dažnai ji montuojama gimtadienius švenčiantiems svečiams.

– Užtenka vos keturių kvadratinių metrų, kad virtualios realybės dalyviai galėtų pramogauti saugiai, – teigė pašnekovas.

„VR taškas“ – kol kas vienintelis Tauragėje teikia šią paslaugą, kuri sparčiai išpopuliarėjo didžiuosiuose Lietuvos miestuose. A. Šaulys pripažino, jog ir Tauragėje jis sudomino šimtus pramogautojų, bendruomenių narių. Įranga pristatoma ir į kitus miestelius, o pavyzdžiui, kovo mėnesį, savaitgalį ja naudosis latviai. Virtualią realybę pamėgo Atviros jaunimo erdvės lankytojai, su kuria „VR taškas“ palaiko draugiškus ryšius. Plačiau apie teikiamą paslaugą sužinoti galima „VR taškas“ „Facebook“ profilyje.

Susimušė broliai
  • Įkelta: 2018-02-12
Daugiau straipsnių