Teisėtvarka

TRATC‘as teisme neįrodė padarytos L. Leikaus žalos
  • Įkelta: 2017-05-09
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Tauragės rajono apylinkės teisme baigta nagrinėti civilinė byla, kurioje Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC) iš buvusio vadovo Leono Leikaus norėjo prisiteisti virš 31 tūkst. eurų. Ieškinyje teigiama, kad tokį nuostolį įmonė patyrė L. Leikaus vadovavimo metu, kuomet keliems darbuotojams sumažinti atlyginimai buvo vėliau neatstatyti. Teismas L. Leikui buvo gailestingas ir nusprendė TRATC‘o ieškinį patenkinti iš dalies.

Tauragės apylinkės teisme baigta narplioti byla, Teismo slenkstį privertusi minti  buvusį TRATC’o direktorių L. Leikų. Istorija prasidėjo, kai keletas TRATC’o darbuotojų kreipėsi į teismą dėl to, kad 2012 metais įvedus vietinę rinkliavą, jiems nebuvo atstatyti atlyginimai. Nustatyta, kad jiems bendrai priklauso 31 139,66 Eur negautų lėšų. TRATC‘o direktoriaus pareigas ėjęs Leonas Leikus atsistatydino 2015 metų rugsėjo 11-ąją. Minėtą sumą dabartinė TRATC’o valdžia nusprendė išsireikalauti iš L. Leikaus.

Ieškinyje TRATC’as iš buvusio direktoriaus prašė priteisti 31 139,66 Eur žalos, 5 proc. šios sumos metinių palūkanų nuo bylos iškėlimo teisme iki sprendimo įsiteisėjimo ir atlyginti visas bylinėjimosi išlaidas.

Teisme L. Leikus su ieškiniu nesutiko, prašė jį atmesti, teigė, kad darbo užmokesčio didinimo ir mažinimo galimybė jam nebuvo deleguota. Esą visus klausimus, susijusius su darbo apmokėjimu, sprendė įmonės valdyba. Bylos eigoje Teisėja Loreta Bajorinienė konflikto šalims pasiūlė susitaikyti – jei tik yra galimybė, pasirašyti taikos sutartį, tačiau jos pastangos buvo bevaisės.

Teismas bylą išnagrinėjo iš esmės ir praėjusią savaitę paskelbė sprendimą. Teismo metu TRATC’ui nepavyko įrodyti, kad dėl L. Leikaus kaltės įmonei buvo padaryta žala. Tačiau iš bylos nagrinėjimo metu surinktų įrodymų nuspręsta, kad L. Leikus, kaip įmonės vadovas, pažeidė įstatyme įtvirtintą pareigą tinkamai sudaryti darbo sutartis su darbuotojais, todėl jo civilinė atsakomybė atsiranda esant paprasto neatsargumo kaltės formai.

Teismas paskelbė, kad L. Leikus ieškovui UAB „Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrui“ turės sumokėti 186,94 eurus žalai atlyginti, 5 procentų dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos. Likusioje dalyje nuspręsta ieškinį atmesti.

Iš Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro L. Leikaus naudai Teismas nusprendė priteisti 782,46 Eur bylinėjimosi išlaidų.

Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.

„Tauragės žinių“ telefonu kalbintas TRATC vadovas Kęstutis Komskis sakė apie tokį Teismo sprendimą informavęs įmonės valdybą ir ši greičiausiai Tauragės rajono apylinkės teismo teisėjos L. Bajorinienės sprendimą skųs aukštesnės instancijos teismui.

Daugiau straipsnių