Sportas

Triatlone Skaudvilėje tikimasi rekordinio dalyvių skaičiaus
  • Įkelta: 2020-07-31

Triatlonas Tauragėje 2018 m.

 

Jau šį sekmadienį vyks trečiasis Lietuvos triatlono taurės etapas. Gegužės pabaigoje planuotą renginį teko perkelti į liepą. Organizatoriai laukia keturių šimtų dalyvių iš visos Lietuvos ir Latvijos. Užsiregistruoti bus galima ir renginio vietoje bei išbandyti jėgas ne tik profesionalams, bet ir šio sporto mėgėjams.

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo vienas organizatorių Žygimantas Zaleckas, varžybos surengtos netradiciškai – sekmadienį, kadangi datą teko derinti su daugybe kitų sporto renginių po pavasarį visą šalį sustabdžiusio karantino.

– Įprastai etapai vyksta šeštadienį, bet diena prieš Skaudvilės etapą Kupiškyje vyks triatlono renginys, tad nenorėjome dubliuotis. Be to, Tauragėje praėjusį ir šį savaitgalį vyksta automobilių sporto aukšto lygio renginiai, tad radome laisvą dieną ir perkėlėme datą į rugpjūčio 2-ąją, – teigė Ž. Zaleckas.

Renginio startas – 9 val., paskutiniai apdovanojimai vyks 16 val. Veiksmo bus daug. Savo jėgas dalyviai galės išbandyti ne tik profesionaliose rungtyse, kur tenka įveikti olimpines distancijas, – parengtos trasos ir mėgėjams. Bus galima įveikti ir diatlono rungtį, tai yra tik plaukimo ir bėgimo trasas be važiavimo dviračiu.

Pasak Žygimanto, Skaudvilės etape parengta dviračių trasa yra labai greita. Daug kalniukų, vaizdingas maršrutas pro Bijotus ir Baublius. Visi maršrutai veda regioniniais keliais, dalis trasos įsiterpia į Šilalės rajoną. Nors logistiškai būtų buvę patogiau viską organizuoti Tauragės mieste (specialiosios tarnybos, maistas ir kt. turės atvykti iš Tauragės), bet kadangi A12 kelias priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai, būtų reikėję gauti daugybę leidimų norint šiame kelyje leisti važiuoti dviratininkams. Tačiau jeigu niekas nesutrukdys, kitais metais triatlonas grįš į Tauragę, tikina organizatoriai.

Centre – Tauragės rajono meras D. Kaminskas.

Roko Lukoševičiaus nuotraukos

– Jeigu viskas bus gerai, pirmasis etapas Tauragėje kitais metais vyktų gegužės pabaigoje, kaip repeticija prieš miesto šventę. Turime pritarimą, palaikymą, daug metų darome, norėtume grįžti į miestą. Šiemet rekordiškai daug dalyvių, nes po pandemijos visi išsiilgę sporto, – teigė Ž. Zaleckas.

Kaip žinia, aktyvus triatlono entuziastas yra ir Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas, kuris liepos pradžioje dalyvavo Trakuose vykusiame tradiciniame triatlone. Per tris šimtus atletų varžėsi olimpinėje, sprinto bei super sprinto distancijose. Pašnekovas „Tauragės žinioms“ sakė, kad tai jau kasmetinė tradicija.

– Puikus renginys, viskas puikiai, penkerius metus iš eilės dalyvauju, turiu tikslą kasmet nepraleisti Kauno maratono ir Trakų triatlono. Planuoju dalyvauti Skaudvilėje ir po to į Taliną važiuosiu, – telefonu pasakojo D. Kaminskas.

Daugiau straipsnių