Sportas

„Taurui“ – federacijos injekcija už jaunimo ugdymą
  • Įkelta: 2020-07-24

FK „Tauras“, kaip ir keletas kitų šalies klubų, kurie vykdo jaunimo ugdymo programas, iki metų galo iš Lietuvos futbolo federacijos (LFF) gaus finansinę paramą pandemijos nuostoliams sumažinti. Kokio dydžio parama skirta, nei federacija, nei klubo atstovai neatskleidžia. Pinigai skirti padengti galimiems klubų įsiskolinimams federacijai.

LFF pasilieka teisę sustabdyti piniginę paramą, jeigu klubui buvo anuliuota licencija, buvo šiurkščiai pažeistos LFF klubų licencijavimo taisyklės, pradėtas tyrimas dėl sutartų rungtynių ar klubas nebendradarbiauja su LFF, skelbiama pranešime. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė FK „Tauras“ direktorė Dainora Jonaitė, kol kas daugiau informacijos nei skelbia federacija suteikti ji negali. Tauragės klubas turi įkūręs vaikų ir jaunių futbolo akademiją, dalyvauja tarptautinėse programose.

– Nieko daugiau nei federacijos išplatintame pranešime pakomentuoti ir negalėčiau. Pagalbos priemonės skirtos tiems klubams, kurie turi jaunųjų žaidėjų, tai yra vaikų ir jaunių akademijas. Priemonės skirtos galimiems įsiskolinimams LFF padengti per 2020 metus. Metų pabaigoje likusi suma bus pervesta klubui, – teigė D. Jonaitė.

Kaip skelbiama federacijos penktadienį išplatintame pranešime, atitinkamo dydžio parama buvo paskirta šiems klubams: FK „Šilutė“; FK „Neptūnas“; FK „Babrungas“; FK „Tauras“; FK „Utenos Utenis“; FM „Ateitis“; FK „Saned“; Šiaulių FA „Šiauliai“; Telšių FC „Džiugas“; Alytaus DFK „Dainava“; FK „Hegelmann Litauen“; FK „Jonava“ ; Gargždų FK „Banga“; Kretingos FK „Minija“; Kėdainių FK „Nevėžis“; Mažeikių FK „Atmosfera“ ; Vilniaus „BFA“.

Federacija taip pat padengs klubų patiriamus teisėjavimo kaštus. 2020 m. sezoną už teisėjavimą bus apmokėta visoms licencijuotoms A lygos, LFF I lygos, LFF II lygos ir LFF taurės varžybų komandoms, įskaitant klubų dublerių ir dukterines komandas. A lygos klubų dublerių komandos sulauks ir papildomos pagalbos – LFF padengs ne tik jų teisėjavimo kaštus, bet, pagal VK sprendimą, šie klubai taip pat bus atleisti nuo I lygos dalyvio mokesčio.

Tuo tarpu suaugusiųjų komanda „Tauras“ LFF II lygoje sužaidė jau 6 rungtynes ir pelnė tris pergales. Įmušė 16 įvarčių, praleido 9. Turėdami 9 taškus, tauragiškiai laikosi 7 turnyrinės lentelės pozicijoje.

Šeštadienį išvykoje sužaistose LFF II lygos 6 turo rungtynėse FK „Tauras“ 3:1 (1:1) įveikė Klaipėdos FK „Rosa“ komandą. Futbolininkai Klaipėdos centriniame stadione susitiko kepinant saulei. 11-oje lentelės vietoje buvę klaipėdiškiai tikėjosi palaužti svečių kovingumą, bet nesėkmingai. Pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis 1:1. Antrajame kėlinyje šeimininkai neįmušė nė vieno įvarčio, kai svečiai persvėrė rezultatą savo naudai ir neleido atsirevanšuoti. Tauragės futbolininkai su klaipėdiškiais jau buvo išbandę jėgas savo namų aikštelėje Hegelmann LFF taurės 2020 turnyre ir tą kartą taip pat šventė užtikrintą pergalę 4:1.

Čempionato lyderiais lieka FC „Neptūnas“.

Daugiau straipsnių