Sportas

R. Baciuškai pergalingai užbaigti sezoną sutrukdė agresyvus varžovas
  • Įkelta: 2019-09-16

Latvijoje pasibaigė devintasis Pasaulio ralio-kroso čempionato etapas. Jame dalyvaujančiam lietuviui Rokui Baciuškai tai buvo paskutinės šio sezono varžybos prieš kitų metų „WorldRX“ sezoną. Deja, „GCK Academy“ komandai atstovaujančiam lenktynininkui pergalingai užbaigti sezoną sutrukdė T. Scheideris, rašoma komandos pranešime spaudai.

Pirmąją lenktynių dieną tempą diktavusiam lietuviui antroji diena Pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje nebuvo itin sėkminga.

Trečiojoje kvalifikacijoje „GCK Academy“ komandos sportininkui teko važiuoti itin šlapioje trasoje, o tai atsiliepė jo rezultatui galutinėje turnyrinėje lentelėje.

„Trečiojoje kvalifikacijoje situacija susiklostė taip, kad šiek tiek nepasisekė su oro sąlygomis. Mat, jeigu pirmieji važiavimai vyko dar kiek sausoje trasoje, tai jau trečiajame ir ketvirtajame važiavime lenktyniavusiems „Supercar“ klasės dalyviams teko tenkintis šlapia trasa, o tai automatiškai lėmė ir lėtesnį laiką, – sakė R. Baciuška. – O ketvirtojoje kvalifikacijoje viskas buvo jau labai gerai, nes visi dalyviai jau turėjo vienodas sąlygas. Visiems buvo šlapia trasa. Tik kelias sekundes praradome, kol G. De Ridder‘is nusuko į „Jokerį“. Tačiau viskas buvo gerai. Susumavus rezultatus bendroje įskaitoje buvome treti ir patekome į pusfinalį“.

Tačiau pusfinalyje ir baigėsi lietuvio pasirodymas šių metų Pasaulio ralio-kroso čempionato sezone. Čia lietuvio pasirodymą sustabdė Timas Scheideris, kuris, už neleistiną „GCK Academy“ komandos jauniausio lenktynininko pastūmimą trasoje, teisėjų buvo diskvalifikuotas.

„Pusfinalyje buvome „nušluoti“ nuo trasos, bet blogiausia buvo, kad grįžtant į trasą Timo Scheideris trenkėsi į mane ir pramušė ratą. Už šį neleistiną veiksmą jis buvo diskvalifikuotas, o mums baigėsi varžybos“, – situaciją pusfinalyje komentavo R. Baciuška.

Finalą Latvijoje laimėjo Timmis Hansenas. Antras ant pakylos lipo Niclas Gronholmas, o trečia vieta džiaugėsi Andreasas Bakkerudas.

Po devintojo Pasaulio ralio-kroso čempionato etapo pasikeitė situacija ir bendrojoje čempionato lentelėje. Laimėjęs šį etapą T. Hansenas pakilo į pirmąją vietą čempionate. Tačiau į antrąją vietą nukritęs Andreasas Bakkerudas nuo jo teatsilieka tik 1 tašku. O trečiąją vietą išsaugojo kitas Hansenas – Timmio brolis Kevinas.

Paskutinis Pasaulio ralio-kroso čempionato etapas vyks Pietų Afrikoje, lapkričio 9 dieną. Tačiau ten lietuvio Roko Baciuškos jau neišvysime. Lenktynininkas planuoja pradėti ruoštis jau kitų metų sezonui.

Daugiau straipsnių