Sportas

Rokas Baciuška išbandys jėgas 1006 km lenktynėse
  • Įkelta: 2019-07-19
Komandos nuotrauka

Profesionalų automobilių sporte aukštumų siekiantis tauragiškis Rokas Baciuška patyrė nesėkmę Pasaulio ralio etape Švedijoje. Bet jaunoji ralio žvaigždė nenuleidžia rankų ir rengiasi kitam etapui, kuris vyks Kanadoje. Taip pat vaikinas priėmė iššūkį ir dalyvaus šį savaitgalį vyksiančiose „Aurum 1006 km“ lenktynėse Palangoje.

Kol viso pasaulio lietuviai šventė Valstybės dieną, Mindaugo karūnavimą ir giedojo Tautišką giesmę, jaunoji Lietuvos ralio-kroso viltis Rokas Baciuška kovojo dėl palankių pozicijų Pasaulio ralio kroso čempionate Švedijoje. „GCK Academy“ komandai su „Renault Megane“ atstovaujantis Rokas patyrė sunkumų kvalifikaciniuose važiavimuose ir nepateko į finalinius važiavimus.

Lenktynininkas nenuleidžia rankų ir ruošiasi kitam etapui, kuris vyks rugpjūčio 3 d., Kanadoje, Grand Prix de Trois-Rivieres žiede. Kaip skelbia FIA (Tarptautinė automobilių federacija), Rokas šioms varžyboms patvirtintas kaip nuolatinis „GCK Academy“ komandos vairuotojas. Federacija pažymėjo, kad nors Rokas ir praleido porą etapų dėl perėjimo į kitą komandą sezono pradžioje, bet sugrįžęs į čempionatą parodė stiprius rezultatus ir aukštą meistriškumą.

Kad neprailgtų laikas tarp ralio čempionato etapų, Rokas pasiryžo dalyvauti šį savaitgalį Palangoje vyksiančiose „Aurum 1006 km“ lenktynėse, kuriose atstovaus „Noker Racing Team“. Šiais metais komandos gretose Baltijos šalių čempionate lenktyniauja Marius Slaboševičius ir Kęstutis Stasionis. Dviejų lenktyninkų šiose lenktynėse Palangoje užtektų, bet komanda nutarė ieškoti trečio vairuotojo, kuris papildytų komandos jėgas daug ištvermės reikalaujančiose važiavimuose ir suteiktų daugiau laisvės kuriant strategiją.

„Dviese lenktyniauti Palangoje įmanoma, tačiau lieka labai mažai erdvės taktikai. Todėl pasitarę su komandos vadovu Kazimieru Vasiliausku nutarėme ieškoti pagalbos. Natūralu, kad pradėjome žvalgytis nuo geriausių, tačiau dar „neužimtų“ lenktynininkų, kurie galėtų važiuoti „Aurum 1006 km“ lenktynėse. Taip natūraliai mūsų žvilgsniai nukrypo į vienintelį Pasaulio čempionate lenktyniaujantį lietuvį Roką Baciušką,“ – pasakoja K. Stasionis.

Rokas pernelyg nedvejojo. Kadangi savaitgalis laisvas, nes lenktynių technika šiuo metu keliauja į Kanadą, kur vyks septintasis Pasaulio ralio-kroso čempionato etapas, tauragiškis sutiko išmėginti jėgas visiškai naujoje jam disciplinoje.

Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, Rokui tokios lenktynės yra nauja patirtis. Iki šiol vaikinas turėjo patirties tik su kartingais ir ralio kroso-lenktynėse. Tačiau jaunoji žvaigždė teigė, kad turės užtektinai laiko priprasti prie automobilio bei trasos ir drąsiai priėmė jam suteiktą galimybę išbandyti jėgas.

Komanda „Noker Racing Team“ kelia sau aukštus tikslus – siekia laimėti savo klasės nugalėtojų titulą. Komanda su visiškai nauju „Volkswagen Golf TCR“ automobiliu po pirmų dviejų Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionato etapų pirmauja TCR klasės įskaitoje ir užima antrąją vietą bendroje rikiuotėje tarp 26 automobilių, kurie yra gerokai galingesni. Todėl komandos pastiprinimas 1006 km lenktynėse Roko Basciuškos jėgomis komandai teikia daug vilčių.

Daugiau straipsnių