Sportas

Populiarėjančio sporto turnyre – tauragiškio pergalė
  • Įkelta: 2019-07-26

Asmeninio archyvo nuotrauka

Latvijoje vyko sparčiai Lietuvoje populiarėjančios sporto programos „CrossFit“ Baltijos šalių turnyras. Tai fizinio lavinimo programa, kuri pareikalauja itin didelio sportininko fizinio bei psichologinio pasirengimo. Atliekamos įvairios rungtys: nuo štangos kėlimo iki plaukimo ar važiavimo dviračiu. Pirmą kartą tokiame turnyre dalyvavęs tauragiškis Mantas Dumašius iškovojo trečiąją vietą.

„CrossFit“ yra fizinio lavinimo programa, kuri apima įvairius fizinę jėgą ir ištvermę lavinančius pratimus. Treniruotės labai intensyvios ir įvairios. Atliekami pratimai apima įvairias sporto šakas: gimnastiką, sunkiąją atletiką, ištvermės pratimus, bėgimą, irklavimą, praktinius stūmimo, traukimo, kėlimo ir pan. judesius.

Asmeninio archyvo nuotrauka
Asmeninio archyvo nuotrauka

Ši programa atsirado 1996 m. Kalifornijoje, JAV. Šiuo metu pasaulyje veikia daugiau nei 10 tūkst. „CrossFit“ sporto salių. Lietuvoje tai dar gana nauja sporto lavinimo programa, bet vis labiau populiarėjanti. Vilniuje kasmet rengiami turnyrai. Latvijoje surengtas tarptautinis turnyras „Battle of Riga“, kuriame dalyvavo ir tauragiškis Mantas Dumašius. Dalyviai susirinko iš 17 šalių.

– Ruošdamiesi varžyboms žinome standartus, bet ko tikėtis varžybose, nebūna aišku. Kvalifikacija paskelbiama du-tris mėnesius iki varžybų. Organizatoriai paskelbia, kokius pratimus reikia padaryti, kad pereitum kvalifikaciją. Juos atlieki, nufilmuoji, ir į finalus atrenkamas atitinkamas dalyvių skaičius. Finalai vyko dvi dienas, – „Tauragės žinioms“ pasakojo sportininkas.

Mantas buvo vienintelis tauragiškis šiame turnyre. Dalyvavo pirmą kartą ir sėkmingai – iškovojo trečiąją vietą „Sport“ klasėje. Kaip pasakojo Mantas, turnyre dalyviai varžosi dviejose klasėse pagal svorio kategorijas: „Sport“ ir „Elite“. Mantui tai buvo pirmosios tokio lygio varžybos. Sėkmingai pasirodęs vaikinas ruošiasi kitais metais jėgas išbandyti aukštesnėje „Elite“ klasėje.

Asmeninio archyvo nuotrauka

Mantas šia sportine veikla užsiima jau antri metai. Sako, tai labai įtemptas ir sunkus užsiėmimas. Treniruotis tenka intensyviai – kasdien po tris valandas. Kadangi prieš turnyrą nebūna aišku, kokius pratimus teks atlikti, reikia išlavinti visus raumenis ir būti pasirengusiam viskam, sako Mantas.

Vilniuje gyvenantis sportininkas dabar ruošiasi rugpjūtį vyksiančiam kasmetiniam „Battle of Vilnius“ turnyrui. Paklaustas, kokios nuotaikos prieš šį turnyrą, Mantas teigia, kad jaučiasi puikiai. Treniruotėms reikia specialių priemonių, salės. Tauragėje tokios erdvės nėra, sako Mantas, kaip ir visoje Lietuvoje jų nėra daug.

Daugiau straipsnių