Sportas

Aistės Survilaitės Italijos čempionate nesustabdė net pragariškas karštis
  • Įkelta: 2019-07-08

Iš Tauragės kilusi šokėja, daugkartinė Lietuvos čempionė Aistė Survilaitė kartu su partneriu Leonardo Lini tapo jaunimo iki 21 metų čempionais Lotynų Amerikos šokių grupėje ir suaugusiųjų finalininkais nacionaliniame Italijos čempionate, kuris vyko Napolyje. Šokėjams papildomas iššūkis buvo varginantis karštis bei tai, kad ši pora buvo vienintelė, kuri šoko daugiau nei vienoje grupėje.

Italijos nacionalinis čempionatas šiais metais vyko Napolyje. Jį organizavo Italijos šokių federacija (IDF), priklausoma nuo Pasaulio šokių tarybos (WDC). Iš Tauragės kilusi daugkartinė Lietuvos čempionė Aistė Survilaitė su partneriu Leonardo Lini buvo vienintelė pora, kuri šoko daugiau nei vienoje grupėje. Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo pati Aistė, iššūkių buvo daug, teko perlipti per save fiziškai ir psichologiškai, tačiau rezultatas atpirko viską.

Aistė paskutinėse varžybose susižalojo pėdą. Bet paskutinėmis registracijos dienomis šokėjai nusprendė registruotis į čempionatą. Kaip pasakoja šokėja, važiavo nesitikėdami parodyti aukštų rezultatų. „Tokio aukšto įvertinimo nesitikėjome ir esu labai laiminga, nes anksčiau aš jau buvau Lietuvos daugkartinė čempionė, bet Italijos pirmą kartą!“, – džiaugėsi čempionė.

Aistę nustebino, kad čempionatas buvo labai gerai organizuotas, kas, jos teigimu, visai nebūdinga Italijai ir ypač Napoliui. Vienintelis trūkumas – sporto salėje nebuvo kondicionierių, kai lauke buvo pragariškas +38 laipsnių karštis. Šokėja sako, kad tai apsunkina organizmą tris kartus, tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

„Mes buvome vienintelė pora kuri šoko daugiau nei vienoje grupėje. Buvo ypatingai sunku, nes per visą dieną teko sušokti net 8 turus (40 šokių) ir visa tai tvankioje salėje, kurioje trūko oro, buvo tikras išbandymas“, – „Tauragės žinioms“ sakė Aistė.

Paklausta, kokie įspūdžiai ir jausmai po pergalės čempionate, mergina sakė, kad jausmas nepakartojamas. „Jaučiamės labai laimingi. Visų pirma laimėjome patys prieš save. Tapti čempionu visada yra kažkas ypatingo“, – įspūdžiais dalinosi Aistė.

Čempionė pažymėjo, kad sunkus darbas ir pasiaukojimas atsiperka. „Reikia išlaukti tinkamo momento, todėl pirmą kartą pralaimėjus, nereikia nuleisti rankų“, - tikino Aistė.

Mergina nuoširdžiai dėkojo savo šokių partneriui Leornardo už palaikymą ir kovotojo charakterį. Savo treneriams už žinias ir patirtį. „Noriu pasakyti ypatingą ačiū savo tėveliams Linvydui ir Živilei Survilams už rūpestį, besąlygiška palaikymą ir galimybes, kurias man suteikė“, – padėkos žodžius išsakė Aistė.

Daugiau straipsnių