Sportas

Roko Baciuškos startą sužlugdė griežtas teisėjų sprendimas
  • Įkelta: 2019-06-17

Roko Baciuškos „Facebook“ profilio nuotrauka 

Savaitgalį vyko Pasaulio ralio kroso čempionatas Norvegijoje, pragariškame žiede Hell. Tauragiškis, talentingasis Rokas Baciuška kovingai pradėjęs kvalifikacinius važiavimus turėjo realias ambicijas patekti į pusfinalį, tačiau jaunojo lenktyninko viltis užgesino kvaila klaida bei teisėjų diskvalifikacija.

Pasaulio ralio kroso čempionato Norvegijos etapas Lietuvos ralio žvaigždei Rokui Baciuškai buvo kaip niekada įtemptas. Du etapus iki tol praleidęs dėl skyrybų su ankstesne komanda „Esmotorsport Labas-Gas“ jaunasis lenktynininkas turėjo pratintis prie naujo automobilio naujoje komandoje GC KOMPETITION. Atrodė, kad žalią „Škoda“ iškeitęs į juodą „Renault Megane RSRX“ Rokas yra nusiteikęs kovingai ir buvo pasiryžęs pakovoti dėl aukštų pozicijų.

Po pirmųjų kvalifikacinių važiavimų šeštadienį vaikinas su komanda buvo pakilęs į gana aukštas pozicijas ir turėjo realias galimybes patekti į pusfinalį. Užsidegusio ir lenktynių dvasios nepraradusio Roko tikslas buvo vienas – patekti į finalą. Sekmadienį po pirmojo kvalifikacinio važiavimo Rokas bendroje įskaitoje buvo 7-as. Po kitų važiavimų nukrito į 9-ąją poziciją. Bilietas į pusfinalį jau buvo komandos ir Roko rankose.

Vis dėlto teisėjai turėjo kitokią nuomonę. Teisėjai diskvalifikavo Roką Baciušką dėl taisyklių pažeidimo – variklio nustatymai prieštaravo varžybų reglamentui. Oficialiame komandos profilyje socialiniuose tinkluose Rokas ir komanda sprendimo plačiau nekomentavo, tik rašė, kad su teisėjų sprendimu komanda nesutinka, bet nieko pakeisti negali.

Teisėjai buvo griežti ir lenktynių nugalėtojui, Roko komandos draugui Antonui Marklundui. Iš jo apdovanojimas jau po ceremonijos buvo atimtas, kai teisėjai nustatė, kad lenktynininko automobilio priekinį bamperį laikantis rėmas yra 0,46 mm storesnis nei leidžia lenktynių reglamentas.

Daugiau straipsnių