Sportas

Patyręs badmintono veteranas iš Pabaltijo čempionato grįžo su dviem medaliais
  • Įkelta: 2019-06-18

Pabaltijo veteranų čempionato vyrų dvejeto kategorijoje sidabro medalius laimėję J. Šileris (iš kairės) ir T. Tereping

Kęstučio Suprono nuotrauka

Tauragės sporto centro badmintono treneris Jonas Šileris liko nepralenkiamas Prienuose vykusiame Pabaltijo veteranų badmintono čempionate. Vyriausiųjų amžiaus grupėje (70 metų ir daugiau) sportininkas laimėjo aukso medalį. Dvejetų varžybose kartu su estų sportininku iškovojo sidabro medalius. Čempionate žaidė pusantro šimto sportininkų iš Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos.

Tarp pusantro šimto iš Pabaltijo į Prienuose vykusį veteranų badmintono čempionatą atvykusių sportininkų 105 buvo iš Lietuvos. Juos delegavo 23 klubai. Sportininkai varžėsi aštuoniuose amžiaus grupėse. Vyrų vienetų grupėje tauragiškio J. Šilerio varžovai buvo estai. Patyręs sportininkas pirmajame susitikime savo varžovą Jaak Ruun įveikė 21:8, 21:10. Rimtesnio pasipriešinimo nesukūrė ir Juri Veerits, kurį J. Šileris įveikė 21:14, 21:6.

Toks rezultatas badmintono treneriui leido iškovoti aukso medalį. J. Šileriui tai pirmasis Pabaltijo senjorų čempiono vardas šioje amžiaus grupėje. Prieš tai jis keletą metų žaidė 65+ amžiaus grupėje. Dvejetų varžybose 70 metų ir vyresnių nesusidarė, tad J. Šileris poroje su estu Tonu Tereping žaidė 65+ amžiaus grupėje. Čia patyrusiam sportininkui teko paplušėti.

Pirmajame susitikime J. Šilerio ir T. Tereping pora lengvai 21:9, 21:5 įveikė estus J. Jarvik ir J. Veerits. Bet tik po atkaklios kovos 23:21, 21:12 pavyko palaužti lietuvių V. Krinicko ir S. Liaudansko pasipriešinimą. Kovoje dėl Pabaltijo čempionų vardo 9:21, 17:21 teko nusileisti estų dvejetui A. Kivisaar ir A. Raig.

Pačių jauniausių veteranų 35+ grupės tokio rango čempionate pirmą kartą rungtyniavo Tauragės „Volano“ badmintono klubo atstovai Jolita Pilypaitė, Tadas Jarutis ir Darius Jurgilas. Jie žaidė tik dvejetų kategorijose. Vyrų dvejetų rungtyje T. Jarutis ir D. Jurgilas, patyrę du pralaimėjimus ir šventę vieną pergalę, užėmė aštuntąją vietą. Mišrių dvejetų kovose T. Jarutis ir J. Pilypaitė po dviejų pralaimėjimų ir vienos pargalės liko dvylikti.

Daugiau straipsnių