Sportas

Mindaugas Lelys grįžo iš alinančių varžybų Rumunijoje
  • Įkelta: 2019-04-25

Tituluotas Lietuvos keturračių motociklų meistras, tauragiškis M. Lelys pirmadienį grįžo iš varžybų, kurios yra įvardijamos kaip pačios sunkiausios Europos bekelės lenktynės. Atokus ir kalnų apsuptas Sacuieu kaimelis Rumunijos Transilvanijoje jau keletą metų iš eilės savaitei tampa ekstremalų meka, kurioje susirinka pajėgiausi pasaulio sportininkai.

Prilygsta Dakarui

Dar prieš renginio startą apie varžybas kalbėjęs jo organizatorius teigė, jog „Hunt The Wolf“ skirtos tiems, kurie nebijo nusisukti sprando. Prieš trylika metų sukurtos lenktynės tapo labai populiarios. Jei Dakaras yra bekelės varžybų prestižiškiausias renginys pasaulyje, tai lenktynės Rumunijoje pretenduoja į šį titulą Europos lygmeniu. Šių lenktynių kertinis akcentas – akmenys, kalnai, reljefas, sunkiai protu suvokiami išbandymai atletams ir technikai.

Į Rumuniją šiemet išvyko ir 6 lietuviai. Vienas jų – 2013 m. garsioje Rusijos „Ladoga“ trasoje triumfavęs tauragiškis M. Lelys. Vienas labiausiai Lietuvoje patyrusių keturratininkų dalyvauja pačioje stipriausioje „Extreme“ klasėje.

– Šios varžybos turbūt sunkiausios ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Beveik kiekvienais metais į jas atvyksta amerikiečiai, australai. Stiprūs yra Rumunijos sportininkai, žinoma, anglai, vokiečiai, švedai, – „Tauragės žinioms“ teigė „Tauragė 4x4“ klubo narys M. Lelys.

„Hunt The Wolf“ varžybas sudaro vienos dienos testas ir keturių dienų varžybos. Per jas dalyviai turi įveikti kelis šimtus kilometrų kalnais, akmenynais ir visiška bekele. Įprastai, per dieną dalyviai įveikia apie 50–70 km atstumą. Lyderiams tai pavyksta padaryti per 3–4 valandas, paskutinieji grįžta tik po 6–7 valandų.

Nutrauktos varžybos

Rumunijoje startavęs M. Lelys kvalifikacinėse varžybose užėmė pirmąją vietą.

– Sekėsi neblogai. Antrą dieną buvau pirmas, trečią – antras. Turbūt girdėjote, kad šios varžybos buvo nutrauktos, kai trasoje žuvo 24 metų Didžiosios Britanijos sportininkė, – apgailestavo jis.

Trečioji Rumunijoje vykstančių „CFMOTO Hunt The Wolf“ lenktynių diena pažymėta skaudžia nelaime. Trasoje nukentėjo Didžiosios Britanijos komandos narė, 24-erių metų lenktynininkė Katie Hodgson. Mergina smarkiai susižeidė, buvo nugabenta į ligoninę, tačiau medikams jos gyvybės išsaugoti nepavyko. Keturratininkė nuo motociklo krito greičio ruože, „Killer Hill“ vardu pavadintame kalne. „Crossover“ įskaitos dalyviai nuo šio kalno turėjo leistis. Būtent šiuo stačiu, „kalno-žudiko“ vardą turinčiu šlaitu žemyn leisdamasi britė ir virto.

Paaiškėjus tragiškai incidento baigčiai, dalyvių parke kitų šalių sportininkai savo valstybių vėliavas nuleido iki pusės. Kiek vėliau organizatoriai visus dalyvius pakvietė į susirinkimą. Jame buvo nuspręsta 2019-ųjų metų „Hunt The Wolf“ varžybas nutraukti.

Kadangi varžybos dėl nelaimės sutrumpėjo, organizatoriai rezultatus skaičiavo pagal ankstesnių dienų pasiekimus.

Pralaimėjo britui

Susumavus rezultatus „Extreme“ klasėje pirmąją vietą iškovojo Didžiosios Britanijos atstovas Stevas Atkinsas, trečiąją – Švedijos atstovas. Tauragiškis M. Lelys užėmė antrąją vietą.

– Pritrūko 3 minučių. Šiose varžybose viską lemia meistriškumas ir fizinė ištvermė. Motociklai beveik visų sportininkų būna vienodi, panašaus lygio. Todėl varžybose laimi tie, kurie sugeba ištverti alinančias trasas. Būtent ilgose distancijose aš jaučiuosi geriausiai. Kai kiti sportininkai pavargsta, aš įgyju pranašumą, – teigė M. Lelys, apgailestavęs, kad varžybos buvo nutrauktos ir jam nepavyko parodyti visų galimybių.

„Tauragė 4x4“ klubo narys gegužės mėnesį švęs 42 gimtadienį. Varžybose jis dalyvauja nuo 2008 metų, todėl turi sukaupęs nemenką patirtį. Keturračių sporto atstovas Lietuvoje („Extreme“ klasėje) beveik neturi konkurencijos. Lyderis jis yra ir Europos bekelės trasose, tiesa, kartais koją pakiša technikos gedimai.

– Tauragėje nesitreniruoju. Buvau neseniai Kazlų Rūdos poligone, o šiaip nuvykstame kur į Ukrainą. Pastaraisiais metais dalyvauju trejose–ketveriose varžybose. Pernai Estijoje, Rusijoje, dabar kviečia į Švediją, Angliją, tačiau dar neapsisprendžiau, – „Tauragės žinioms“ teigė ekstremalas.

Vyras sakė, jog prieš varžybas Rumunijoje buvo skelbiama, kad varžybos šioje vietoje daugiau nebus rengiamos. Esą dalyviams bus ruošiami nauji pojūčiai, tad „Hunt The Wolf“ persikels į kitą Rumunijos vietovę, ar net į Serbijos ir Maroko bekelės poligonus.

Daugiau straipsnių