Sportas

„Fortūna-Agava“ sąskaitoje 10 pergalių
  • Įkelta: 2019-01-31

Sausio mėnesio varžybų seką sėkmingai užbaigė Regionų krepšinio lygos (RKL) dalyvė, Tauragės „Fortūna-Agava“. Ekipa pergalingai užbaigė praėjusį savaitgalį ir čempionato turnyrinėje lentelėje šiuo metu užima devintąją vietą.

16 komandų rikiuotėje tauragiškiai pasivijo Šilalės „Lūšis“ žaidėjus, kurie turi surinkę 12 pergalių. Kaimyninio miesto komanda savaitgalį patyrė du skaudžius pralaimėjimus ir nukrito į aštuntąją lentelės poziciją.

„Fortūna-Agava“ krepšininkai savaitgalį susitiko su čempionato vidutiniokėmis, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Kelmės komandomis.

Pirmasis mačas vyko Kaune. Kelionė į laikinąją sostinę Tauragės krepšininkams didelių sunkumų nesudarė, daugelis „Fortūnos-Agavos“ žaidėjų šiame mieste studijuoja arba dirba. VDU komanda RKL užima priešpaskutiniąją vietą. Tačiau visose varžybose kauniečiai kovojo iki paskutinio teisėjų švilpuko.

Pirmasis susitikimo kėlinys Kaune vyko banguotai. Antrasis sekėsi palankiau, įsibėgėjusi „Fortūna-Agava“ padidino persvarą iki dviženklio skaičiaus. Po ilgosios pertraukos scenarijus kartojasi, varžovai sumažino atsilikimą iki 4 taškų, tačiau čia pat taikliais tritaškiais bei baudų metimais tauragiškiai susigrąžino turėtą 11 taškų persvarą. Aikštės šeimininkai nusileisti taip lengvai neketino. Ketvirtąjį kėlinį pradėjo spurtu 13:0 ir 34-ąją rungtynių minutę vėl išsiveržė į priekį. Intrigą išsklaidė tik gynyba ir taiklūs Tauragės komandos žaidėjų baudos metimai. Varžybos baigėsi rezultatu 81:74.

Šeštadienį tauragiškių laukė kelionė į Kelmę. Šios komandos prašymu buvo sukeistas tvarkaraštis, kad varžybos galėtų vykti naujajame Kelmės sporto centre. Dėl to antrąsias šio savaitgalio rungtynes „Fortūna-Agavai“ teko žaisti svečiuose.

Pirmojo rato susitikime Tauragėje aikštės šeimininkai kontroliavo žaidimo eigą ir šventė gana užtikrintą pergalę. Tačiau Kelmės komanda pasipildė keliais naujais žaidėjais, o prieš šio savaitgalio kovas buvo laimėjusi 4 varžybas iš 5 pastarųjų. Taip pat intrigavo dviejų vidurio puolėjų dvikova. I. Ramašauskas sezoną pradėjo Nacionalinėje krepšinio lygoje, o prie Kelmės ekipos prisijungė tik lapkričio mėnesio pabaigoje. Ignas Juškevičius gydėsi traumą iki gruodžio vidurio, bet dabar sėkmingai rungtyniauja.

Šeštadienio varžybose „Kelmė“ neatrodė silpnesnė komanda, po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo lygus. Antrąjį ketvirtį geriau pradėjo tauragiškiai – prie I. Juškevičiaus puikiai prisijungė Mantvydas Gečionis, po tritaškį pelnė Tautvydas Stankus bei Osvaldas Braždžionis ir įpusėjus varžyboms komandas skyrė 7 taškai. 36-ąją rungtynių minutę skirtumas buvo išaugęs net iki 14 taškų, tačiau čia varžovai surengė spurtą 13:1 ir prieš lemiamą ketvirtį komandos kovą pradėjo nuo pradžių. Tuomet iniciatyvos sėkmingai ėmėsi kapitonas Tadas Rapolavičius, kurio 8 iš eilės taškai įkvėpė komandą. Baigiantis varžyboms gera gynyba ir taiklūs baudų metimai įtvirtino pergalę rezultatu 83:76.
Kelmėje ir vėl Lukas Tumpa su I. Juškevičiumi žaidė sėkmingiausiai, abu surinko po 20 naudingumo balų. M. Gečionis pelnė 13, T. Rapolavičius – 12 taškų.

Iškovojusi 10 pergalių ir patyrusi 12 pralaimėjimų „Fortūna-Agava“ rikiuojasi RKL A čempionato turnyrinės lentelės viduryje. Pirmauja vos tris kartus suklupusi Kauno rajono „Omega“, jai už nugaros – Raseinių „Raseiniai“.

Šį savaitgalį tauragiškių laukia tik vienos varžybos. Išvykoje „Fortūna-Agava“ žais su nei vienos pergalės neiškovojusia „Jonava-2“.

Daugiau straipsnių