Sportas

Karių dieną paminėjo 900 bėgimo mėgėjų
  • Įkelta: 2018-11-14

Roko Lukoševičiaus / Photography by Rokas nuotrauka

Sekmadienį, minint Lietuvos kariuomenės dieną, Tauragėje įvyko tradicinis bėgimas, šiemet apjungęs daugiau nei 900 dalyvių būrį. Į Taurų nuotykių parką atvykę sportininkai įveikė po vieną iš keturių distancijų, kiekvienam buvo įteiktas atminimo medalis.

Tryliktus metus rengiamas bėgimas Kariuomenės dienai paminėti šiemet pritraukė daugiau nei 400 dalyvių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės ir kitų rajonų. Tradiciškai jame dalyvavo ir 500 LDK Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono karių.

– Šiandien atsivežiau visą savo batalioną. Lėtai, bet užtikrintai prabėgome trasą, kaip vienas kumštis. Šis renginys visada pasižymėjo masyvumu, Tauragei, kaip nedideliam miestui, tai geras pasiekimas, – teigė štabo viršininkas majoras Vilius Zagurskas.

Bėgimas Kariuomenės dienai paminėti sutapo su „Lietuvos bėgimo taurės“ varžybomis. Tauragėje apsilankęs jos vadovas Audrius Jaraminas teigė, jog Taurų nuotykių parke vyko kitų metų sezono pristatymas. Bėgimo entuziastas tvirtino, jog atvažiuos ir kitais metais, jei tik tauragiškiai imsis šios iniciatyvos.

Susumavus varžybų rezultatus paaiškėjo, kad greičiausiai 12 km distanciją įveikė Vilniaus klubo „Stajeris“ atstovas Dovydas Stašys (41 min. 12 sek.). Antras liko šiaulietis Justinas Križinauskas (43 min.). Tauragiškių gretose išsiskyrė Modestas Gečas, įveikęs trasą per 46 min. ir savo amžiaus grupėje užėmęs ketvirtąją vietą.

6 km distancijoje nepralenkiamas buvo klubo „Stajeris“ atstovas Jaunius Strazdas (20 min. 33 sek.). Antras finišavo Kastytis Ažukas iš Kybartų (21 min. 19 sek.), trečias – Justas Medišauskas iš Kauno.

1,8 km nuotolį greičiausiai įveikė Meda Riepšytė, atstovavusi Šiaulių sporto gimnazijai (6 min. 26 sek.), antras liko Ovidijus Rezeckas iš Šilalės rajono. Šioje distancijoje tauragiškis Edgaras Špelveris savo amžiaus grupėje užėmė pirmąją vietą (6 min. 47 sek.).

Tauragės bėgimo mėgėjų klubo (BMK) vadovo Žygimanto Zaleckio teigimu, daugiausiai dalyvių pasirinko 6 km ilgio trasą. Atvykusiųjų nesustabdė ir 7 laipsnių oro temperatūra. Kaip tvirtino Ž. Zaleckis, svarbiausia, kad nelyja, bėgant sportininkai sušyla, tad temperatūra optimali.

Kariuomenės dienos bėgime buvo galimybė persirengti, finišavus išgerti karštos arbatos, pasistiprinti kareiviška koše. Po varžybų susumavus užsiregistravusius asmenis paaiškėjo, kad daugiausiai bėgikų atstovavo Bėgimo klubui, antri liko Kauno bėgimo mėgėjų klubo atstovai, treti – Tauragės BMK.

Pagal iškovotų medalių skaičių nepralenkiami buvo Vilniaus „Stajerio“ sportininkai, kurie į Kariuomenės dienos bėgimą buvo atvykę jau šešis kartus.

Po renginio buvo pristatyta kitų metų Lietuvos bėgimo taurės programa. Konferencijoje buvo apdovanoti absoliutūs sezono lyderiai.

– Nors oficialus varžybų sezonas baigtas, Tauragėje mes dar turėsime vieną bėgimą – Kalėdinį, kuris vyks gruodžio 15 dieną. Laukia ne tik 3 km lenktynės, bet ir nuotaikinga šventė Pilies aikštėje su grupe „EGO“ ir kitomis staigmenomis, – teigė bėgimo entuziastas Ž. Zaleckis. 

Daugiau straipsnių