Sportas

„Fortūnos-Agavos“ treneris: „tikiuosi, komanda pateks į TOP 8“
  • Įkelta: 2018-10-26

Šiandien  Tauragės „Fortūna-Agava“ pradės varžybas Regionų krepšinio lygos (RKL) čempionate. Iš B diviziono į aukštesnį A divizioną iškopusi komanda ženkliai atsinaujino. Pokyčių įvyko ir trenerių štabe. Ekipos vairą perėmė marijampolietis Laurynas Dulinskas, kuris tikisi su mobilia ekipa patekti į stipriausiųjų aštuonetuką.

Trečiasis pagal pajėgumą Lietuvoje krepšinio čempionatas prasidėjo šią savaitę. Kaip ir praėjusiame sezone, RKL čempionate komandos varžysis dviejuose divizionuose. A divizione rungtyniaus 16 komandų, o B divizione ekipų skaičius nėra ribojamas. 

Į aukštesnįjį divizioną iškopusi „Fortūna-Agava“ šiemet gerokai atnaujino sudėtį. Nebeliko pernai žaidusių raseiniškių, kartu ir vyriausiojo trenerio Karolio Lendzevičiaus, kuris treniruoja „Raseinių“ ekipą. Rugpjūčio 3 dieną klubas sukirto rankomis su treneriu iš Marijampolės Laurynu Dulinsku, kuris, dirbdamas „Sūduva-Mantinga“ trenerio asistentu, du kartus tapo Nacionalinės krepšinio lygos čempionu.

– Atėjo laikas išbandyti save vyriausiojo trenerio pareigose. Nuo rugpjūčio 3 dienos pradėjome formuoti komandą. Jau sužaidėme 4 draugiškas varžybas. Atmosfera Tauragėje gera, žaidėjai patenkinti, viskas gerai, – prieš čempionato startą kalbėjo L. Dulinskas.

Treneris teigė, jog krepšinio pulsą jaučia, o daugelį Tauragės komandos žaidėjų sekė dar praėjusiame sezone. L. Dulinsko teigimu, kaip ir praėjusiais metais, šiemet pavyko suburti mobilią ir bėgančią komandą.

– Turime snaiperių, bet svarbiausia, žaidėjų, galinčių žaisti dviejose ar net trijose pozicijose. Mūsų dideli žaidėjai gali mesti, turime daug snaiperių, – komandos privalumus dėstė treneris.

L. Dulinskas sako, jog šio sezono vienu svarbiausiu žaidėju tapti turėtų patyręs krepšininkas, 28 metų Linas Krivickas. Vyras atstovavo Raseinių, Radviliškio, Vytauto Didžiojo universiteto komandoms. Treneris krepšininką pavadino „aikštės generolu“, kuris ne tik puikiai geba styguoti komandą, bet ir padeda trenerių štabui.

– Žinoma, Ignas (Ignas Juškevičius, – red. past.) yra komandos lyderis aikštėje ir už jos ribų, tikras kapitonas – Tadas Rapolavičius, – labiausiai patyrusius žaidėjus išskyrė marijampolietis.

Prie Tauragės komandos šiemet prisijungė ir 188 cm ūgio atakuojantis gynėjas Mantvydas Gečionis. Iš Prienų kilęs 25-erių žaidėjas šiame mieste ir pradėjo savo karjerą – Regionų krepšinio lygoje, 2012 m. sezone. Du sezonus atstovavo „Rūdupio KKSC“ komandai, vėliau perėjo į Stakliškių ekipą bei dar tame pačiame sezone išbandė jėgas ir atstovaudamas Marijampolės miesto komandai. 2015–2016 sezone M. Gečionis vėl grįžo į Stakliškių ekipą, o pernai buvo vienas Birštono komandos vedlių MML lygoje.

Kiek anksčiau klubas sukirto rankomis su 24 metų, 192 cm ūgio krašto puolėju Osvaldu Braždžioniu. 2012 metais debiutavęs Mažųjų miestelių lygoje, krepšininkas žaidė RKL B divizione. Praėjusiame sezone iš Birštono kilęs žaidėjas startavo Jonavos komandoje (RKL A divizione), vėliau prisijungė prie Stakliškių „Guostos“ ekipos. Kauno krepšinio mėgėjų A lygoje sportininkas vidutiniškai pelnydavo po 8,2 taško.

„Fortūnos-Agavos“ marškinėlius šiame sezone dėvės tauragiškiai: Deividas Dragūnas, praėjusius metus praleidęs Italijoje, Tautvydas Stankus, Klaidas Pilkis, Rytis Sasnauskas, Vilius Klumbys ir Tautvydas Zaurynas.

Su šia kariauna L. Dulinskas šį savaitgalį išvykoje bandys įveikti Plungės „Olimpo“ vyrus. Dar stipresnis varžovas tauragiškių laukia šeštadienį. Tris metus tarp geriausių patenkanti Kauno rajono „Omega“ subūrė itin patyrusių žaidėjų komandą.

– RKL A divizione žaidžia daug LKL rungtyniavusių krepšininkų. Nesvarbu, kad jų fizinis pasirengimas nebe toks, jiems to nereikia, kad apžaistų daug jaunesnius krepšininkus, – tikino L. Dulinskas.

Treneris nesureikšmino fakto, kad pirmosiose varžybose „Fortūnos-Agavos“ laukia itin pajėgūs varžovai. Strategas teigė, jog jo tikslas – laimėti kiekvienas varžybas.

– Komanda pirmą kartą žais RKL A divizione, natūralu, kad didelių uždavinių sau nekėlė. Stengsimės visose varžybose, tikiuosi, pateksime į TOP 8, – teigė pašnekovas.

Iki sezono pradžios „Fortūna-Agava“ sužaidė keturis kontrolinius mačus. Tauragiškiai nesunkiai susitvarkė su Klaipėdos tarptautinio universiteto krepšininkais, bet nusileido NKL rungtyniaujančiai „Šilutės“ komandai. Paskutinėse draugiškose varžybose Tauragės krepšininkai svečiuose susitiko su buvusio trenerio Karolio Lendzevičiaus treniruojama Raseinių komanda. Varžybos baigėsi rezultatu 79:72, šeimininkų naudai.

Daugiau straipsnių