Sportas

Vilniaus maratonas iš tauragiškių pareikalavo visų sukauptų jėgų
  • Įkelta: 2018-09-10

Sekmadienį sostinės gatves užpildė 15 tūkst. „Danske Bank Vilniaus maratono“ dalyvių. Nebe pirmą kartą šiose žinomose bėgimo varžybose dalyvavo ir tauragiškiai: verslininkas Antanas Venckus, pedagogė Vida Šetkuvienė ir mero patarėjas Dovydas Kaminskas.

Organizatoriai skelbia, kad Vilniaus maratone varžėsi dalyviai iš 50-ties šalių. Kai kurie jų šiame bėgime dalyvauja kiekvienais metais. Šiemet bėgikai leidosi į beveik dvigubai lygesnę trasą, nei pernai: trasos pakilimas buvo sumažintas iki 130 metrų, t. y. 47 proc.

„Danske Bank Vilniaus maratono“ dalyviai šiemet rinkosi iš šešių skirtingų distancijų: maratono, „Rimi Pusmaratonio“, „Lympo 10 km“ ir „Rimi šeimos 4,2 km bėgimo“. Studentai ir moksleiviai bėga 3 km, o vaikai nuo 2 metų – 200 metrų #BEACTIVE vaikų bėgime.

Septintą kartą didžiausią, 49 km trasą pasirinkęs „Taurų nuotykių parko“ įkūrėjas Antanas Venckus šį kartą distancijos neįveikė. „Tauragės žinioms“ vyras tvirtino, jog per pastarąsias dienas susikrovė daug įvykių, todėl įpusėjus maratonui, pradėjo traukti kojos raumenį.

– Turbūt nė vienas dalyvis neįveikia maratono jam nesiruošęs. Šešis kartus jį įveikiau, bet šiemet pirmą kartą nubėgęs 30 km nusprendžiau nebesikankinti. Sutraukė koją – teigė verslininkas A. Venckus, kuris šį savaitgalį organizavo bekelės varžybas „Tauragės ruduo 2018“.

Visą Vilniaus maratono distanciją pasirinko ir Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas Dovydas Kaminskas. Prieš du metus Švedijoje jis įveikė prestižines „Iron Man“ varžybas, o šį savaitgalį įveikta distancija jam buvo jau dvylikta. Patyręs triatlonų ir maratonų dalyvis pripažino, kad po 25 kilometro teko mažinti tempą, kurį prieš tai buvo suplanavęs. Tauragiškis trasą įveikė per 3 val. 56 min. ir savo amžiaus grupėje užėmė 191 vietą.

„Nors vasara buvo darbinga: 60 treniruočių ir 600 km, tačiau šiandien teko pasiduoti. Arba trūko „greičio“ treniruočių, arba trūko poilsio, – mintimis po varžybų socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi D. Kaminskas.

D. Kaminsko įveikta 49 km maratono distancija nepaliko abejingų – draugai sveikino su dar vienu įveiktu iššūkiu, linkėjo ir toliau skleisti sporto virusą.

Tauragės bėgimo mėgėjų (BMK) klubo narė Vida Šetkuvienė Vilniaus maratone dalyvauja kiekvienais metais. Moteris „Tauragės žinioms“ teigė prisimenanti pirmuosius startus, kai susirinkdavo vos 800 bėgimo entuziastų. Šiemet maratone varžėsi apie 156 tūkst. dalyvių, anot V. Šetkuvienės, tai tik rodo, kaip sparčiai populiarėja bėgimas.

– Man visada patiko Vilniaus maratonas. Šiemet buvo pasikeitusi trasa, tačiau nuotaika kaip visada – puiki. Mes startavome 14-tą valandą, lauke buvo karšta, bet viskas gerai, – po varžybų teigė 10 km distanciją pasirinkusi V. Šetkuvienė.

Sporto treniruotes mokykloje vedanti moteris teigė, jog tauragiškiai šiek tiek vengia masinių treniruočių. Moteris jau nebe pirmus metus organizuoja bėgimo treniruotes, tačiau šios didesnio aktyvumo nesulaukia.

– Ateina 10, kartais 20 moterų, tačiau Kaune ar Klaipėdoje į jas prisirenka būriai. Tauragiškiai turbūt yra individualistai, mėgsta sportuoti pavieniui. Bet aš noriu pakviesti visus trečiadieniais į Vasaros estradą, kur vėl pradėsime grupines bėgimo treniruotes. Tikrai neverta bijoti, jos skirtos mėgėjams, – teigė V. Šetkuvienė.

Vilniaus maratono mažesnes 4,3 km distancijas įveikė ir daugiau tauragiškių. Sėkmingai kirtę finišo liniją, jie buvo apdovanoti specialiais atminimo medaliais – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga papuoštais heraldiniais vyčiais.

Daugiau straipsnių