Sportas

Tauragėje vėl sugautas rekordinio dydžio karpis
  • Įkelta: 2018-09-07

Praėjusį sekmadienį Gintauto Valučio tvenkinyje pagautas dar vienas rekordinio dydžio laimikis. Latvijos žvejo sužvejotas karpis svėrė 27,825 kg.

Tauragėje esantis G. Valučio tvenkinys garsėja laimikiais, kuriuos čia sugauna karpininkai, atvažiuojantys ne tik iš įvairių Lietuvos miestų, bet ir Pabaltijo valstybių.

Pernai Tauragėje net du kartus buvo pagerintas Lietuvos rekordas. Vasaros viduryje iš Švedijos grįžęs emigrantas sučiupo 26 kilogramų laimikį. Vėliau, lapkričio mėnesį, žūklės sezono uždarymo metu – 27,820 kg karpį pagavo Arūnas Jarašūnas. Naudodamas baltyminius kukulius, kanapių sėklas ir paletes, vyras su žuvimi kovojo 15 minučių, kol galų gale ištraukė ją į sausumą.

Tačiau, praėjus beveik metams, šis rekordas dar kartą buvo pagerintas. Sekmadienį Latvijos pilietis Normunds Pareizs, kuris, beje, yra ir Latvijos karpininkų rinktinės narys, ištraukė 27,825 kg žuvį. Vyras tvenkinyje su draugais žvejojo nuo ketvirtadienio, o rekordinis karpis užkibo vidurnaktį iš šeštadienio į sekmadienį. Karpiai buvo viliojami grūdiniais jaukais ir savadarbiais baltyminiais kukuliais su kalmaro-aštuonkojo kvapu. Vienu iš jų ir susigundė karpis rekordininkas. Įvykį paliudijo ir šalia žvejoję Izraelio karpininkų rinktinės nariai. Spalio pirmąją savaitę Serbijoje vyks karpininkų pasaulio čempionatas.

Milžiniški karpiai 10 ha G. Valučio tvenkinio plote veisiami jau 35 metus. Tiesa, visi meškeres į tvenkinį įmerkę žvejai jame laikosi griežto principo „pagavai – paleisk“.

Daugiau straipsnių