Sportas

Ralis „Aplink Lietuvą“ pirmąją dieną baigs Tauragėje
  • Įkelta: 2018-09-04

Ketvirtadienį, rugsėjo 6-ają, prasidės tradicinis ralis „Aplink Lietuvą“, o pirmosios dienos batalijos finišuos Tauragėje. Organizatoriai žada įdomias gatvių lenktynes, kurių nugalėtojui atiteks specialus prizas.

Rugsėjo 6-ąją Kaune, Rotušės aikštėje, startuos ralis „Aplink Lietuvą 2018“. Ralio maršrutai tradiciškai neaplenkia Tauragės, kurios žmonės myli ir supranta automobilių sportą.  Šįmet būtent Tauragėje finišuos pirmosios ralio dienos batalijos, o prieš poilsį sportininkai Jūros ir Vytauto gatvėse varžysis įdomiose gatvių lenktynėse, kurios prasidės rugsėjo 6-ąją, 19.30 val. Nugalėtojų ekipažui atiteks pagrindinis varžybų Tauragėje prizas – rajono savivaldybės mero taurė. Ralio „Aplink Lietuvą 2018“ tauragiškius žada pradžiuginti ir be garso riedančių elektromobilių lenktynėmis.  

Ralį rengia tikrasis FIA narys, 1926 metais įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK). Ralio dalyviai varžosi dėl garbingiausio trofėjaus – Prezidento taurės. Pirmasis ralis tokiu pavadinimu surengtas 1931 m. liepos 24 d., o jį Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) laiko oficialia organizuoto automobilių sporto šalyje pradžia. Tačiau šiemetinis ralis „Aplink Lietuvą“ tebus tik 27-tasis. Keturi tokie raliai įvyko prieškario Lietuvoje, o nuo 1996-ųjų, atgaivinus LAK veiklą ir atstačius jo narystę FIA, raliai Prezidento taurei laimėti vyksta kasmet.

Kas šiemet džiaugsis pagrindiniu trofėjumi – Prezidentės Dalios Grybauskaitės taure, paaiškės rugsėjo 8-ąją, kai ralio dalyviai per tris dienas, įveikę 1090 kilometrų, finišuos Vilniuje, S. Daukanto aikštėje, priešais prezidentūros rūmus.    

„Šiemetinis ralis „Aplink Lietuvą“ skiriamas valstybės atkūrimo100-čiui, todėl organizatoriai pasistengs, kad dėl pagrindinio ir kitų svarbių ir reikšmingų apdovanojimų varžytųsi 100 automobilių ekipažai, – sako ralį rengiančio LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis. – Ralis taps įsimintina švente ne tik jo dalyviams, bet ir miestų bei miestelių, per kuriuos drieksis jo maršrutai, gyventojams“.

Trijų dienų ralio maršrutai drieksis per 23 miestus. Ralis „Aplink Lietuvą“ – ne vien greičio ruožai ir specialios rungtys bei kova dėl sekundžių, bet ir ne mažiau svarbi misija propaguoti atsakingą, saugų elgesį keliuose, skiepyti šiuos pradus jaunajai kartai.

Todėl daugumoje miestų pertraukėlių tarp varžybų metu bus vykdomos specialios edukacinės programos. Tikimasi jomis sudominti apie 12 tūkstančių pirmokų, kuriuos ralio organizatoriai pasitiks ne tik su specialiomis užduotimis, bet ir įsimenančiomis dovanomis.

 

Daugiau straipsnių